"Ми постійно ведемо мову": Полковник запасу оцінив перспективи розширення плацдарму ЗСУ на лівобережжі Дніпра

Перспективи подальшого розширення плацдарму українських військ на лівобережжі Дніпра в Херсонській області залежать від логістики. Для цього необхідний стабільний логістичний звʼязок між двома берегами через річку. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів полковник запасу, військовий оглядач Владислав Селезньов, передають Патріоти України.

За його словами, наразі досягти стабільності постачань важко. Проблема полягає в тому, що мости через річку Дніпро зруйновані окупантами, а можливості наведення понтонно-мостових переправ наразі немає.

"Чотири мости, які з’єднували лівий і правий берег Дніпра в цьому регіоні до повномасштабної війни, були знищені противником ще восени 2022 року. Навести в нинішніх умовах понтонно-мостові переправи – вкрай складне завдання. Ширина Дніпра в цій частині – близько 1 000 метрів, плюс течія досить потужна, що фактично створює непереборні перешкоди для наших інженерно-технічних підрозділів", – зауважив він.

Проте навіть якщо таку переправу вдасться налагодити, гарантувати її безпеку і збереження буде складно. Очевидно, що ворог буде намагатися знищити її за допомогою різних засобів, як авіації, так і дронів, і артилерії.

На думку Селезньова, плацдарм варто розширювати на глибину до 25 кілометрів південніше, тоді як зараз глибина плацдармів Сил оборони сягає від трьох і більше кілометрів від лінії Дніпра.

"Але як це зробити, не маючи надійної броньової підтримки, не маючи можливості повною мірою передислокувати з правого на лівий берег нашу артилерію, системи протиповітряної оборони? Відповідь на це питання, на жаль, відсутня. Можна розраховувати на якнайшвидші поставки для потреб української армії систем ППО, авіаційної компоненти. Ми постійно ведемо мову про винищувачі F-16. І, безумовно, необхідне отримання додаткових ресурсів, зокрема артилерійських, адже саме артилерія нині багато в чому визначає хід і перебіг бойових дій", – констатував військовий оглядач.

"Час Росії спливає": У Forbes порахували, на скільки ще Путіну вистачить запасу танків і бойових машин піхоти для інтенсивної війни проти України

субота, 13 квітень 2024, 2:35

Як пише Forbes, у той час, як широкомасштабна війна Росії з Україною триває вже третій рік, на полі битви формуються три основні рушійні сили. Росія повністю мобілізована – політично, промислово та у військовому плані. Але ця мобілізація виснажує ресур...

Україна відкрила посольство у екзотичній країні Чорної Африки

субота, 13 квітень 2024, 1:45

Україна відкрила посольство в Республіці Кот-д’Івуар. Про це в п'ятницю, 12 квітня, повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ. "Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх у рамках турне країнами Африки зді...