У НАТО, ймовірно, побоюються спровокувати агресію з боку Росії, тому зволікають надавати Україні та Грузії План дії щодо членства. Однак саме невпевненість Альянсу дає РФ "помилкове відчуття, що вона має право постійного вето на євроатлантичне майбутнє країн", передають Патріоти України.
Такую думку висловив американський дипломат Александр Вершбоу під час Київського безпекового форуму 15 травня, передає "Україна 24". За його словами, можливо, саме вагання НАТО і брак єдності додали Росії сміливості в її діях.
"Але є й ті, хто вважає, що невдало сформульоване рішення саміту, а саме – однозначна обіцянка членства, спровокувало Росію, і ми повинні бути обережнішими сьогодні", – сказав Вершбоу.
Така позиція Альянсу, на думку дипломата, дає можливість Володимиру Путіну вважати, що час на його боці. "Ми маємо якимось чином вплинути на його розрахунки", – підкреслив дипломат.
Як зазначив Вершбоу, нинішнє керівництво США готове підтримати Україну в тому, щоб зрушити з мертвої точки у процесі інтеграції до НАТО. Певним каталізатором для НАТО в цьому плані може слугувати включення цього питання до ініціативи Альянсу 2030 і перегляд політики Альянсу за результатами червневого саміту.
"Обидві сторони мають виконати неабияку домашню роботу. Ми часто говоримо, що Україна і Грузія мають виконати в плані оперативної сумісності, стандартів НАТО, оборонних реформ, а також внутрішніх реформ, які не менш важливі, ніж військові. Але й НАТО має виконати домашню роботу – визначити, як країни, частина території яких окупована, можуть бути захищені гарантіями за 5-ю статтею договору НАТО", – підсумував Вершбоу.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: