"Ми повинні бути обережнішими сьогодні": Американський дипломат пояснив, чому НАТО зволікає з наданням Україні ПДЧ

У НАТО, ймовірно, побоюються спровокувати агресію з боку Росії, тому зволікають надавати Україні та Грузії План дії щодо членства. Однак саме невпевненість Альянсу дає РФ "помилкове відчуття, що вона має право постійного вето на євроатлантичне майбутнє країн", передають Патріоти України.

Такую думку висловив американський дипломат Александр Вершбоу під час Київського безпекового форуму 15 травня, передає "Україна 24". За його словами, можливо, саме вагання НАТО і брак єдності додали Росії сміливості в її діях.

"Але є й ті, хто вважає, що невдало сформульоване рішення саміту, а саме – однозначна обіцянка членства, спровокувало Росію, і ми повинні бути обережнішими сьогодні", – сказав Вершбоу.

Така позиція Альянсу, на думку дипломата, дає можливість Володимиру Путіну вважати, що час на його боці. "Ми маємо якимось чином вплинути на його розрахунки", – підкреслив дипломат.

Як зазначив Вершбоу, нинішнє керівництво США готове підтримати Україну в тому, щоб зрушити з мертвої точки у процесі інтеграції до НАТО. Певним каталізатором для НАТО в цьому плані може слугувати включення цього питання до ініціативи Альянсу 2030 і перегляд політики Альянсу за результатами червневого саміту.

"Обидві сторони мають виконати неабияку домашню роботу. Ми часто говоримо, що Україна і Грузія мають виконати в плані оперативної сумісності, стандартів НАТО, оборонних реформ, а також внутрішніх реформ, які не менш важливі, ніж військові. Але й НАТО має виконати домашню роботу – визначити, як країни, частина території яких окупована, можуть бути захищені гарантіями за 5-ю статтею договору НАТО", – підсумував Вершбоу.

Пов’язують із Медвечуком. Суд заарештував права 28 компаній, що мають відношення до мережі АЗС Glusco

понеділок, 14 червень 2021, 17:27

Суд заарештував корпоративні права 28 компаній, пов’язаних із великою мережею АЗС. За даними ЗМІ, мова йде про мережу Glusco. Суд наклав арешт на корпоративні права 28 компаній, які завозили в Україну нафтопродукти з РФ, передають Патріоти України. «У ...

Хіти тижня. ​УЄФА відреагував на істерику Росії з вимогою змінити форму збірної України, заявлену на Євро-2020/21

понеділок, 14 червень 2021, 17:00

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) схвалив нову форму збірної України з футболу на майбутній чемпіонат Європи, пояснивши, що символіка збірної України з Кримом і Донбасом, а також з національним гаслом повністю відповідає всім правилам і ста...