"Ми повинні знищити її до того, як вона знищить нас": Глава МЗС Австрії назвав неприйнятними погрози РФ використати ядерну зброю

Погрози застосування ядерної зброї, в тому числі з боку Росії у війні проти України, є небезпечними, морально неприйнятними та порушують міжнародне право. Про це йдеться в заяві глав МЗС Австрії Александера Шалленберга з нагоди другої річниці набуття чинності Договору про заборону ядерної зброї, передають Патріоти України.

"Погрози ядерною зброєю є надзвичайно небезпечними. Вони не тільки абсолютно неприйнятні з моральної точки зору, вони також знижують поріг стримування для інших і явно порушують міжнародне право. Альтернативи ядерному роззброєнню немає, тому що поки ця жахлива зброя існує, вона становить загрозу для всіх нас. Ми повинні знищити її до того, як вона знищить нас", - йдеться у заяві.

Шалленберг наголосив, що ризики ядерного конфлікту або аварії залишаються значними: Росія погрожує застосувати ядерну зброю в рамках своєї агресивної війни проти України.

Також посилюється ядерна риторика на Корейському півострові, зростає напруженість у Південнокитайському морі та Південній Азії. У всіх ядерних державах модернізується ядерна зброя, і все вказує на нову гонку ядерних озброєнь, і з більшою кількістю учасників, ніж за часів холодної війни, а отже, набагато небезпечнішу.

"Небезпека ядерної ескалації - навмисної чи випадкової - є вищою, ніж вона була протягом тривалого часу. Настав час раз і назавжди розвіяти небезпечний міф про те, що ядерна зброя створює безпеку, навіть якщо вона призначена для стримування. Вона є ризиком для всіх нас і не знає кордонів", - заявив Шалленберг.

Москві жаліється на чергову атаку дронів: Влада бадьоро доповідає по збиття десятків БПЛА. "Абломкі" валяться на голови росіян

п’ятниця, 26 червень 2026, 6:05

У ніч на 26 червня Москва знов зазнала повітряної атаки, про знищення десятків "невідомих дронів" заявляє мер Москви Сергій Собянін у Telegram, передають Патріоти України. . Атака на російську столицю почалася приблизно о 02:30 ночі. Вже тоді російсь...

Працівники найбільшої мережі АЗС в анексованому Криму благають Путіна врятувати бізнес і робочі місця через удари ЗСУ

четвер, 25 червень 2026, 22:40

Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...