"Ми працюємо над кардинальним рішенням проблеми... Кримським портам – "гаплик", - Клименко

Будь-яке підприємство з 150 підприємств російського військово-промислового комплексу можна підвести під жорсткі кримські санкції. І їх до деокупації не скасують

Територіальні води у берегів Криму треба закрити для мореплавства

«Ми працюємо над кардинальним рішенням проблеми. Ми хочемо зробити закритим район навколо Криму»

Головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко прокоментував поточну ситуацію з мореплавством в акваторії, яку окупувала Росія навколо Криму.

В інтерв'ю «Главкому» Андрій Клименко зазначив, що Україна може зупиняти і навіть арештовувати торговельні судна, які уникають заходів до Криму, вимикаючи GPS. проте, на його думку, потім в судах важко доводити факт порушення. «Вони ж або не ведуть суднові журнали, або ведуть, але викидають їх за борт під час перевірки, підробляють вантажні документи тощо. Але все ж таки не все так страшно, і ми всі разом, в тому числі з Прокуратурою АР Крим угробили їм бізнес в тих портах», – сказав Клименко, навівши, як приклад, схему проходження до Криму іноземних суден (крім суден РФ).

Динаміка кількості морських суден – порушників кримських санкцій ( крім РФ) Діаграма 1

Експерт зазначив, що російські судна також ходять, але зовсім мало. «У РФ тепер міст є, навіть всі пороми вже розпродали. А кримським портам – «гаплик». Зараз українське морське експертне середовище працює над кардинальним рішенням проблеми. Ми хочемо зробити закритим район навколо Криму», – зазначив Клименко.

Він пояснив, що на карті рожевим кольором позначена окупована 12-мильна зона, тобто українські територіальні води у берегів Криму, які нині окуповані РФ. «Цю зону маємо зробити узагалі закритою для мореплавства. Тобто треба вчинити так, як з літаками (в 2014 на міжнародному рівні закрили повітряний простір. І там, крім літаків РФ, ніхто не літає)», – сказав експерт.

Клименко зазначив, що Росія може шантажувати Україну лише нападом і більше нічим. «А ми їм можемо відповісти тим, що прописали у розроблених експертами пропозиціях: 1) ухваленням оновленого «Кримського пакету санкцій» – Crimean Sanctions: Upgrade; 2) веденням «Політики невизнання анексії Кримського півострову»», – сказав експерт.

«Розумієте, за шість років окупації у Криму засвітилася в некращому світлі уся Росія. Тобто будь-яке російське підприємство російського військово-промислового комплексу, а їх ми нарахували десь 150, можна підвести під жорсткі кримські санкції. І знаєте, в чому їх відмінність від усіх інших санкцій, які зараз діють? В тому, що їх до деокупації не скасують. Це може бути все російське суднобудівництво, авіабудівництво, космонавтика, вони цього всього дуже бояться», – пояснив Клименко.

Експерт зазначив, що «кримські санкції» діють, хоча й недостатньо. «А головний зашморг для РФ – санкції США. І ці санкції, разом з такими діями України, як «водна блокада» або заборона постачання до РФ турбін для військових кораблів, – це дуже серйозний важіль тиску. А розмови про включення Криму до різних форматів – то відмазки політиків», – переконаний експерт.

"Це абсурд...": Спецпредставник США Келлог розкритикував пропозицію Путіна про "триденне перемир’я"

вівторок, 29 квітень 2025, 21:34

Спеціальний представник президента США Кіт Келлог назвав «абсурдною» пропозицію Володимира Путіна щодо триденного перемир’я, яке має діяти з 8 по 10 травня. Про це він заявив в ефірі Fox News, наголосивши, що США зацікавлені у довгостроковому припиненн...

"Це єдина попередня умова": Лавров назвав оголошене Путіним "перемир'я" 8−10 травня "початком прямих переговорів" з Україною

вівторок, 29 квітень 2025, 21:20

Міністр закордонних справ країни-агресора Росії Сергій Лавров заявив, що оголошене російським диктатором Володимиром Путіним так зване перемир’я з 8 до 10 травня це «початок прямих переговорів з Україною без попередніх умов», передають Патріоти України...