Ми у пошуках варіантів, але: У Словаччині заявили про готовність платити за російський газ рублями

В уряді Словаччини заявили про готовність платити за російський газ рублями. За словами міністра економіки країни Ріхарда Суліка, до цього її може підштовхнути небажання відмовлятися від блакитного палива РФ, передають Патріоти України.

"Словацький уряд уже працює над питанням диверсифікації постачання енергоресурсів, проте наразі відмовитися від російського газу ми не можемо. І аби цього не робити, ми платитимемо рублями. Якщо не домовимося про інше", – наводить слова Суліка actuality.

Пояснюючи ж свою позицію, міністр зазначив: посада змушує його діяти прагматично – навіть попри незгоду з діями РФ. "Я міністр економіки, і я маю забезпечувати електроенергією словацьку економіку. Я не згоден з війною, але я дивлюся на неї і з економічного погляду", – сказав Сулік, визнавши, що його позиція "може викликати критику всередині уряду".

Водночас Словаччина активно шукає варіанти заміни російському газу. Зокрема, країна веде переговори з Катаром щодо постачання зрідженого газу. "Постачання нафти до Словаччини йде лише з Росії, крім того, 85% газу надходить з РФ. Тому я провів переговори з представниками Катару про можливі варіанти поставок зрідженого природного газу", – сказав глава МЗС Словаччини Іван Корчок.

"Мінська-3 не буде": Резніков назвав умову для переговорів з РФ

четвер, 11 серпень 2022, 16:56

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів, за яких умов можуть відбутися переговори між Росією та Україною, передають Патріоти України. За його словами, це відбудеться лише в тому випадку, якщо за столом сидітимуть партнери України - в цьому ра...

Запорізька АЕС потрібна РФ цілою: Експерт пояснила, чому окупанти не підірвуть станцію

четвер, 11 серпень 2022, 16:52

Російські окупанти захопили Запорізьку атомну електростанцію, замінували її та погрожують підірвати. Але, найімовірніше, навряд чи вони це зроблять, тому що станція потрібна росіянам цілою. Таку думку у бліц-інтерв'ю "Главреду" озвучила експерт з питан...