МЗС України виступає проти денонсації Харківських угод. Речник зовнішньополітичного відомства пояснив позицію

Наша держава більше виграє, не вдаючись до денонсації, запевняють дипломати

Міністерство закордонних справ України виступає проти денонсації "харківських угод". У відомстві впевнені, що за порушення умов домовленостей можна отримати компенсацію від Росії за окупацію Криму. Про це в коментарі LB.ua розповів речник МЗС Олег Ніколенко, зазначають Патріоти України.

Він запевнив, що підписаний у 2010 році Віктором Януковичем документ фіксує порушення Росією своїх юридичних зобов’язань на фоні тимчасової окупації Кримського півострова. Ніколенко зазначив, що МЗС, ще у 2014 році було проти денонсації Харківських угод, і за сім років війни нічого не змінилось.

"Наші аргументи такі: угода фіксує тимчасовий характер базування ЧФ, залишає чинним зобов'язання Росії не мати в його складі ядерної зброї, встановлює загальну чисельність особового складу, кораблів, озброєнь і визначає місця тимчасової дислокації, зобов’язує військові формування флоту поважати суверенітет та законодавство України. Порушення положень угоди надає нам додаткові аргументи при можливому розгляді в міжнародних судах питань притягнення Росії до відповідальності та компенсації збитків за окупацію Криму", – вказує він.

Ніколенко зауважив, що за розміщення у Криму Чорноморського флоту Росія перед Україною несе й фінансові зобов’язання. А ігнорування взаємних розрахунків створює підстави для боргових позовів.

"Українська сторона проводить системну роботу для відновлення порушених прав України. Повернемося також й до питань реституції, зокрема за договором про ЧФ РФ", – заявив речник МЗС.

З архіву ПУ. Стиль правління "95-го кварталу": Мер Черкас показав, які "гумористичні" погрози до нього надходять з Банкової через послаблення карантину для бізнесу

четвер, 6 травень 2021, 4:00

Так Бондаренко опублікував фото свого телефону, на якому відкрите листування з Трофімовим, він останній раз попереджає мера про щось. "Це не погрози, а останнє попередження. Ми ніколи не погрожуємо, ми діємо. Завтра можете опинитися під картатим пледом...

Хіти тижня. Популярна українська телеведуча просила допомоги у нардепа щодо вступу сина до виша (фото)

четвер, 6 травень 2021, 2:00

Народний депутат України від "Слуги народу" Сергій Бабак під час засідання Верховної Ради листувався зі співбесідницею, підписаною як Слава Фролова. Ймовірно, українська телеведуча та світська левиця просила у парламентарія допомоги в питанні вступу її...