МЗС України жорстко відреагувало на надання Путіним Росгвардії права блокувати Керченську протоку

Підписання президентом Російської Федерації Володимиром Путіним закону, яким надається право Національної гвардії РФ здійснювати блокування територій і акваторій, прилеглих до низки об'єктів, створює необґрунтовані перешкоди для свободи мореплавання. Про це йдеться в коментарі МЗС України, зазначають Патріоти України

"Цей закон грубо нехтує правами України як прибережної держави щодо Чорного й Азовського морів і Керченської протоки. Росія як держава-окупант продовжує цілеспрямовану політику мілітаризації Чорноморського регіону, створює чергові перешкоди для міжнародної навігації і перетворює Азовське море на своє внутрішнє озеро. Такі агресивні дії загрожують як національній безпеці України, так і безпеці і стабільності Південно-Східної Європи", - сказано в повідомленні.

У МЗС підкреслили, що Російська Федерація має припинити порушення своїх зобов'язань щодо Конвенції ООН з морського права і інших норм міжнародного права.

"Залучення російської національної гвардії підкреслює термінову необхідність консолідованої міжнародної відповіді на протиправні дії Росії в Чорному й Азовському морях", - резюмували в МЗС.


ЗСУ ефективно накрили російські склади та вагони з боєприпасами на найбільшому залізничному вузлі Донеччини (відео)

п’ятниця, 1 липень 2022, 14:16

Українські військові завдали удару по залізничних коліях та складах з боєкомплектом у тимчасово окупованій Ясинуватій, котра до 2014 року була найбільшою залізничною станцією та залізничним вузлом у Донецькій області. Про це повідомляють Telegram-канали.

Цю битву ми вже виграли: Український борщ визнали об’єктом культурної спадщини ЮНЕСКО

п’ятниця, 1 липень 2022, 14:00

Український борщ увійшов до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони. Відповідне рішення ухвалили 1 липня на 5-му позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини, інформ...