
Російським військам у лютому-березні вдалося піхотою протиснути фланги навколо Авдіївки. Ворог кинув туди багато живої сили та засобів, а українські війська не встигали відновлюватися, зазнаючи втрат. Про це командир 2-го механізованого батальйону Окремої президентської бригади ЗСУ Ігор Губаренко розповів у інтерв’ю виданню "Українська правда". Його батальйон майже рік тримає оборону на північному фланзі Авдіївського напрямку, передають Патріоти України.
Губаренко пояснив, як у лютому-березні 2023 року окупантам вдалося протиснути фланги на Авдіївці і сформувати "клешні" для подальшого оточення міста.
"У них пройшла мобілізація. До того ж вони теж навчаються, там не аборигени служать. Точніше, аборигени йдуть м'ясом у піхоті, а кадрових офіцерів вони бережуть і навчають. Вони утримали важливі для себе рубежі, підготували особовий склад, накопичили сили, засоби, перекинули резерви і пішли на прорив", – розповів комбат.
Тобто росіяни продавили фланги великою кількістю піхоти: на один український батальйон наступали три ворожі бригади.
"Ми прораховували різні маршрути висування піхоти, її кількість. Уся піхота, яка на нас йшла, була знищена. Але ми не очікували… За всіма канонами, на одного піхотинця, що обороняється, має наступати п'ятеро. А якщо порахувати, то в нас на один батальйон наступало три бригади", – пояснив Губаренко. Він уточнив, що на 500 українських бійців наступали приблизно 10-15 тис. російських окупантів.
Розгортання мобільних шпиталів уздовж україно-білоруського кордону може стати ключовим індикатором підготовки до можливого вторгнення з території Білорусі. Водночас наразі ударного угруповання на території Білорусі не фіксується Про це сказав полковник...
Кремль наразі робить те, що сам вважає проявом слабкості: просить про переговори. Глава Міністерства закордонних справ (МЗС) країни-агресорки РФ Сергій Лавров стверджує, що Москва готова «забезпечити безпеку» свого союзника — Білорусі. При цьому Росія ...