На батьківщині їм загрожує смертна кара: Парі військових-добровольців з Білорусі відмовили у прийнятті документів на проживання в Україні

Колишнім добровольцям із полку Кастуся Калиновського, Олексію "Вужу" Лазарєву та його дружині Вероніці Янович, відмовили в оформленні документів для постійного проживання в Україні. передають Патріоти України.

Як "Вуж" розповів в Twitter, він намагався подати документи для отримання посвідки на постійне проживання, а його дружина – на отримання статуса біженки. Однак документи у них не прийняли в міграційній службі.

"Чекатиме на письмову відмову (бо це зробили по телефону, тобто відмовилися приймати документи). Що далі? Не знаю. З Державною міграційною службою можна довго боротися, але як при цьому жити – сказати важко", – зазначив екс-боєць.

Лазарєв пояснив, що має роботу в IT, і хоче мати можливість працювати легально – родина не потребує фінансової або іншої підтримки. Раніше подружжя вже пробувало легалізуватися в Польщі, однак Вероніці Янович відмовили в оформленні гуманітарної візи, а термін дії білоруського паспорту сплив.

Повернутися до Білорусі обидвоє не можу, оскільки за участь в боротьбі проти російської агресії на боці України їм загрожує смертна кара, та побоюються можливої депортації.

Хто такі Олексій Лазарєв і Вероніка Янович

Обоє, і Олексій, і Вероніка, – білоруси. На початку повномасштабної війни вони вступили в батальон (нині полк) імені Кастуся Калиновського, сформованого для білоруських добровольців. Олексій та Вероніка повінчалися, а потім одружилися в Україні. Пара не приховувала участі у війні та активно вела соцмережі, розповідаючи про будні захисників України.

Навчання на ЗРК Patriot, який Німеччина додатково передасть Україні, вже розпочалися - Борис Пісторіус

субота, 18 травень 2024, 15:16

Німеччина вже розпочала підготовку українських військовослужбовців, які використовуватимуть для захисту України обіцяну їй додаткову протиповітряну установку Patriot. Про це міністр оборони Борис Пісторіус заявив на зустрічі з литовським колегою Лаурін...

Російська окупаційна армія змінила вектор величезного тиску - ЗСУ

субота, 18 травень 2024, 14:53

Російська окупаційна армія змінила вектор величезного тиску. Зокрема, велика кількість атак минулої доби на ЗСУ була здійснена у районі Кринок на Херсонщині. Про це розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук,...