На батьківщині їм загрожує смертна кара: Парі військових-добровольців з Білорусі відмовили у прийнятті документів на проживання в Україні

Колишнім добровольцям із полку Кастуся Калиновського, Олексію "Вужу" Лазарєву та його дружині Вероніці Янович, відмовили в оформленні документів для постійного проживання в Україні. передають Патріоти України.

Як "Вуж" розповів в Twitter, він намагався подати документи для отримання посвідки на постійне проживання, а його дружина – на отримання статуса біженки. Однак документи у них не прийняли в міграційній службі.

"Чекатиме на письмову відмову (бо це зробили по телефону, тобто відмовилися приймати документи). Що далі? Не знаю. З Державною міграційною службою можна довго боротися, але як при цьому жити – сказати важко", – зазначив екс-боєць.

Лазарєв пояснив, що має роботу в IT, і хоче мати можливість працювати легально – родина не потребує фінансової або іншої підтримки. Раніше подружжя вже пробувало легалізуватися в Польщі, однак Вероніці Янович відмовили в оформленні гуманітарної візи, а термін дії білоруського паспорту сплив.

Повернутися до Білорусі обидвоє не можу, оскільки за участь в боротьбі проти російської агресії на боці України їм загрожує смертна кара, та побоюються можливої депортації.

Хто такі Олексій Лазарєв і Вероніка Янович

Обоє, і Олексій, і Вероніка, – білоруси. На початку повномасштабної війни вони вступили в батальон (нині полк) імені Кастуся Калиновського, сформованого для білоруських добровольців. Олексій та Вероніка повінчалися, а потім одружилися в Україні. Пара не приховувала участі у війні та активно вела соцмережі, розповідаючи про будні захисників України.

Українці можуть отримати від міжнародних організацій до 7 тис. грн допомоги: Хто претендує та як оформити

п’ятниця, 24 березень 2023, 10:56

Українські внутрішньо переміщені особи (ВПО) можуть отримати допомогу від кількох міжнародних організацій. Наприклад, французька гуманітарна організація ACTED виплачує переселенцям по 6600 грн. Про те, від яких організацій можуть отримати кошти українс...

У кума Путіна нові проблеми: Суд арештував "приховані" активи дружини Медведчука на колосальну суму

п’ятниця, 24 березень 2023, 10:47

Суд арештував "приховані" активи дружини колишнього нардепа Віктора Медведчука Оксани Марченко на понад 440 мільйонів гривень, передають Патріоти України. "За матеріалами Служби безпеки суд арештував чергові активи Оксани Марченко, яка підозрюється у ф...