На черзі сталінські 34-ки: Через втрати в Україні ворог змушений розконсервовувати вже 60-річні танки

Для поповнення втрат озброєння та військової техніки російські окупанти використовують техніку, що була уражена й відремонтована на ремонтно-відновлювальних підприємствах, передають Патріоти України.

За результатами втрат під час бойових дій ворог змушений знімати зі зберігання застарілі танки Т-62 для комплектування резервних батальйонних тактичних груп, що формують для відправлення в Україну, повідомив 23 травня Генеральний штаб Збройних сил.

"На Південнобузькому напрямку противник активних бойових дій не проводив. Зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів, веденні розвідки й заходах з інженерного обладнання позицій. Ворог обстрілював українські позиції оборони зі ствольної та реактивної артилерії", - ідеться в повідомленні.

На Бессарабському напрямку на території Придністровського регіону республіки Молдова значних переміщень особового складу й техніки не фіксується, звітує Генштаб.

Серійне виробництво Т-62М розпочалося 1962 року. Ці танки мали піти на металобрухт ще 2013-го, але росіяни залишили їх як мобілізаційний резерв у кількості до 900 одиниць (реальна цифра менша, бо Т-62М на постійній основі знімали з резерву й передавали військам Асада в Сирії).

Загалом експеримент із "мобілізації" Т-62М Кремль відпрацював 2018 року під час спеціальних навчань підрозділів матеріально-технічного забезпечення. Щоправда, офіційно тоді "підняли" не більш як кілька десятків застарілих танків, які згодом перекинули на Донбас та в Сирію.

Fire Point видала ще дещо нове про Freyja: Україна готує прорив у сфері ППО у семеро дешевший за знаменитий Patriot, - ЗМІ

субота, 27 червень 2026, 15:16

Українська компанія Fire Point, один із найбільших виробників ударних безпілотників в Україні, оголосила про вихід у сферу протиракетної оборони. Новий напрям передбачає створення системи Freyja, яка, за заявами розробників, може коштувати приблизно у ...

Нова-стара радянська техніка дала збій: Україна втратила МіГ-29, пілот вижив

субота, 27 червень 2026, 14:48

МіГ-29 Повітряних сил, який виконував бойове завдання на Полтавщині, передають Патріоти України з посиланням на Повітряні сили ЗСУ . ПС ЗСУ підтвердили уточнюють, що пілот катапультувався, зв'язався з пошуково-рятувальною командою та був доставлений д...