Кількість днів, коли температура сягає +35 градусів за Цельсієм у 20 найбільших столицях світу зросла на 52% за останні три десятиліття, передають Патріоти України
Як повідомляється, понад 300 мільйонів людей живуть у 20 найбільш густонаселених столицях світу. У містах люди особливо вразливі до підвищення температури, оскільки асфальт і будівлі поглинають і зберігають тепло.
Столиці, включно з Делі, Даккою і Манілою, вже цього року постраждали від небезпечних хвиль спеки. Це призвело до хвилі смертей і закриття шкіл.
За даними метеорологів, у Делі зареєстрували найдовшу і найсильнішу хвилю тепла за останні 74 роки. Також у місті зареєстрували 39 днів поспіль із максимальною температурою +40° і вище.
Тепер аналіз, проведений лондонським Міжнародним інститутом навколишнього середовища і розвитку, дає кількісну оцінку зростаючої загрози екстремальної спеки в деяких найбільших міських центрах світу.
Використовуючи дані про температуру поверхні з метеостанцій аеропортів, дослідники виявили, що з 2014 по 2023 рік було близько 6500 днів, коли в одному з 20 міст температура сягала +35°C або вище. За десятиліття з 1994 по 2003 рік їх було всього 4755.
Так, в індонезійській Джакарті спостерігалося найбільше зростання кількості днів з температурою вище +35°: з 28 днів у період з 1994 по 2003 рік до 167 в останнє десятиліття. У Сеулі цей показник збільшився з 9 днів до 58, а в Буенос-Айресі - з 7 днів до 35.
Україна створила нову ракету під назвою "Барс". Довго будь-яка інформація про цю розробку трималась в секреті. ВВС Україна з'ясувала деякі подробиці про нову українську зброю, передають Патріоти України. Вперше назву "Барс" згадав публічно міністр з пи...
Ведуча новин російського провладного Первого каналу Катерина Андрєєва крім російського громадянства має ще й паспорти Чорногорії та Гондурасу. Про це мовиться в новому розслідуванні Фонду боротьби з корупцією (ФБК), передають Патріоти України. . Ці па...