Під Києвом щодня знаходять усе нових та нових загиблих мирних жителів. У перші дні війни було вбито і мешканця села Бузова, що розташоване на Житомирській трасі. Олег Ткачук врятував вагітну мешканку Стоянки, а його самого розстріляли російські загарбники. Докладніше про це читайте в матеріалі, який Патріоти України.
Їхати було небезпечно
33-річний Олег Ткачук із села Бузова Макарівської ОТГ, що на Житомирській трасі, був членом місцевої Тероборони. 28 лютого, коли російські окупанти на танках уже їхали з Житомирського напрямку до Києва, Олег мав на заправці взяти пальне для ТрО.
Разом із другом вони поїхали на заправку. "Ми всі розуміли, що виїжджати на Житомирську трасу було небезпечно. Ми вже бачили по телебаченню кадри, що зробили рашисти в Бородянці.
Але почувши по рації "зело" потреби рідного села, Олег зголосився привезти пальне. Він доїхав до нашого блокпоста, хлопці з Тероборони попередили його, що на заправку їхати ризиковано. У селах неподалік уже було чути постріли. Але Олег сказав, що кожен робить свою справу", – розповів про нього його товариш Володимир Крижевський.
Урятував вагітну жінку
На заправці Олег побачив, що там працювала молода жінка, вона була вже на шостому місяці вагітності. Олег почав переконувати її, що треба терміново їхати звідси. Адже російські танки ось-ось будуть тут.
Дівчина не хотіла залишати заправку, казала, що директор їй сказав заправляти наших військових, якщо вони під'їдуть. Разом із батьком Олени, який теж працював на цій же АЗС, її вдалося переконати поїхати додому до Стоянки.
Олег посадив майбутню маму в машину та відвіз додому. А потім разом із другом хотів повернутися на заправку, щоби взяти бензину. Але не встиг.
Не помітив російські танки
Як повідомив Крижевський, може, через те, що вони на швидкості їхали під гірку, Олег не відразу помітив, що лівою смугою вже рухалися російські танки. По машині відкрили вогонь. Олег встиг проїхати метрів 200, стати на узбіччі, і разом із другом вони кинулися до лісу, впали там у першу яму.
По них продовжували стріляти з автоматів і навіть мінометів. Але Олег не злякався і почав знімати відео з танками, щоб передати ЗСУ. Декілька відео він встиг передати в село своєму товаришеві.
Потім Олег із другом вирішили втекти. Але так вийшло, що його товариш зумів дістатися блокпоста в Березівці, а ось Олег – ні.
Сподівалися, що він живий
Тривалий час Олега Ткачука шукали. Хлопці з ТрО запускали дрон, щоб подивитися, де може перебувати їхній побратим. Вони бачили його машину на узбіччі траси, якою вже довгими колонами йшли танки. Але Олега ніде не було видно. Під'їхати до того місця було неможливо, окупанти постійно розстрілювали всі автомобілі мирних жителів, які намагалися виїхати на трасу.
Багато хто сподівався, що він поранений і або потрапив у полон, або ховається десь у підвалі й не може дати про себе звістку.
Проте коли наші військові стали наступати і вигнали російських окупантів із Київської області, брат Олега, Ігор, приїхав на те місце, де стояв автомобіль Олега. Неподалік у тій самій ямі, де хлопці й ховалися, знайшов тіло брата.
Він був убитий. У його тілі під час розтину виявили 15 куль, а контрольний постріл зробили з великокаліберної зброї в голову. Так російські загарбники розправилися із беззбройним українцем.
Олег до війни розпочав будівництво будинку просто поряд із будинком батьків. Він мріяв оселитися там зі своєю дівчиною, одружитися, завести дітей. Проте за місяць окупації обидва будинки спалили. Його мати змушена була залишити село, зараз вона за кордоном. Однак після війни їй треба буде відновлювати будинок, щоби десь жити.
Допомогти мамі загиблого Олега Ткачука можна, переказавши гроші на її картку 5375414134175628 Ткачук Наталія.
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...