Раніше здійснювались пуски С-13 з Мі-8МСБ-В під час заводських випробувань у 2017 році підприємством «Мотор-Січ», адже штатно базовий гелікоптер Мі-8 такої можливості не мав та обмежувався 80-мм С-8 та 57-мм С-5.
122-мм некерована авіаційна ракета С-13 призначена знищення техніки та живої сили противника, яка знаходиться в особливо міцних укриттях, як то наприклад залізобетонні бункери чи насипні стоянки літаків на аеродромах.
С-13 встановлюються по п’ять штук у блоки типу Б-13Л, що розміщуються на ударних гелікоптерах типу Мі-24/28/35 та літаках.
Дальність польоту уламко-фугасного снаряду С-13 ОФ складає до 3 тисяч метрів і тому використання їх з багатоцільового гелікоптеру Мі-8 дозволить значно збільшити його ударні властивості.
Випробування розпочались у 2017-у році, коли були проведені дослідні випробування цього комплексу. Тодішні попередні висновки позитивні: техніка працювала штатно, заявлені характеристики підтверджено, зауважень до роботи систем немає.
Окрім цих випробувань очікується оцінка фахівцями Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ) бойового застосування багатоцільового гелікоптера Мі-8 МСБ-В в вночі з використанням окулярів нічного бачення.
Унаслідок нічної атаки Росії на Львів 12 липня пошкоджено три корпуси Національного університету "Львівська політехніка". Про це повідомляє місцеве видання "Твоє місто" з посиланням на ректорку університету Наталію Шаховську, передають Патріоти України...
Повітряні сили Збройних сил України називають у зведеннях "локаційно втраченими" ті російські безпілотники, місце падіння яких не вдалося визначити. Про це науковий співробітник Державного музею авіації України Валерій Романенко розповів в опубліковано...