На нього "полював" КДБ: Хто такий Григорій Степанець, який заповів Залужному мільйон доларів

На нього "полював" КДБ: хто такий Григорій Степанець, який заповів Залужному мільйон доларів

Американець українського походження Григорій Степанець, який заповів Головнокомандувачу української армії Валерію Залужному 1 млн доларів спадщини, в молодості переслідувався Комітетом державної безпеки СРСР, передають Патріоти України.

Степанець, спадок якого Залужний передав на потреби ЗСУ, був родом із Вінниці. Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла українська журналістка Тетяна Даниленко.

За її словами, Степанець 1938 року народження закінчив Московський державний університет імені Ломоносова. За освітою він був математиком та хіміком.

Після здобуття освіти Степанець влаштувався на роботу в Москві до науково-дослідного інституту, але підписав листа на підтримку дисидентів і вилетів з інституту. Окрім того, українця переслідував КДБ.

В останні роки існування Радянського Союзу Степанець вирішив емігрувати до США. Там він влаштувався працювати в Microsoft розробником програмного забезпечення.

На концерті Кобзона тримається пристойний аншлаг, у ворога велика утилізація артилерії: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 8 червня

понеділок, 8 червень 2026, 7:13

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 08.06.26 орієнтовно склали:

Нетаньягу плюнули на попередження Дональда Фредовича і пішов на загострення: Ізраїль усупереч волі Трампа вперше за два місяці атакував Іран

понеділок, 8 червень 2026, 7:00

Армія оборони Ізраїлюу ніч проти понеділка, 8 червня, завдала ударів по військових об'єктах у західній та центральній частинах Ірану. Вибухи пролунали щонайменше у трьох містах, передають Патріоти України з посиланням наCNN. . ЦАХАЛ підтвердив удари п...