На порозі війни з Азербайджаном: Іран стягує війська до кордону, погрожуючи ударом з території Вірменії

Іран несподівано "побачив" загрозу з боку Азербайджану і почав нарощувати військову активність на кордоні сусідньої країни. Ситуація дуже напружена. Про це пишуть місцеві ЗМІ, передають Патріоти України.

1 жовтня Іран вперше за 30 років почав масштабні військові навчання "Завойовники Хайбар" поруч з азербайджанським кордоном. Попередньо іранці звинуватили Баку в змові з Ізраїлем. У маневрах іранських військ були задіяні важка артилерія і бойова авіація, зокрема винищувачі "МіГ-29".

Глава іранських сил Корпусу вартових ісламської революції в Тебрізі полковник Хосейн Пуресмаіл відкрито пригрозив азербайджанцям війною. "Повторення погроз Ізраїлю щодо Ірану устами Азербайджанської Республіки не тільки не в інтересах Баку, але і є загрозою самому їхньому існуванню", - заявив він.

А командувач Сухопутними силами КВІР Мохаммад Пакпур сказав, що Іран не допустить появи в сусідніх країнах "баз фальшивого сіоністського режиму". Іранські ЗМІ також пишуть про те, що КВІР може використовувати Вірменію для нападу на Азербайджан. "Анкара і Баку знають, що якщо кордони зміняться, іранські війська негайно увійдуть на територію Вірменії і ліквідують сіоністський заколот", - пишуть іранці.

Вони погрожують ввести свої війська на територію Сюнікського коридору Вірменії, який розділяє Азербайджан з його ексклавом Нахічевань. Ситуацію вже прокоментував президент Азербайджану Ільхам Алієв. Він назвав реакцію іранців "емоційною" і запевнив, що вона "носить тимчасовий характер".

Ключові траси на Крим- під вогневим контролем ЗСУ: які передумови деокупації півострову.

понеділок, 28 листопад 2022, 18:07

На мою думку, звільнення правобережжя Херсонщини – це можливість для проведення каскадного характеру деокупації Криму. Після звільнення правобережжя Херсонщини й самого обласного центру, українські військові впритул наблизилися до Криму, що дає змогу ...

Ворогам дістається: ЗСУ тримають лівий берег Херсонської області під вогневим контролем, - полковник СБУ

понеділок, 28 листопад 2022, 17:43

Збройні сили України тримають позиції ворога під вогневим контролем на лівому березі Дніпра Херсонської області. Полковник СБУ Роман Костенко заявив в ефірі телеканалу "Еспресо", що українські захисники успішно протистоять російським окупантам, передаю...