На порозі війни з Азербайджаном: Іран стягує війська до кордону, погрожуючи ударом з території Вірменії

Іран несподівано "побачив" загрозу з боку Азербайджану і почав нарощувати військову активність на кордоні сусідньої країни. Ситуація дуже напружена. Про це пишуть місцеві ЗМІ, передають Патріоти України.

1 жовтня Іран вперше за 30 років почав масштабні військові навчання "Завойовники Хайбар" поруч з азербайджанським кордоном. Попередньо іранці звинуватили Баку в змові з Ізраїлем. У маневрах іранських військ були задіяні важка артилерія і бойова авіація, зокрема винищувачі "МіГ-29".

Глава іранських сил Корпусу вартових ісламської революції в Тебрізі полковник Хосейн Пуресмаіл відкрито пригрозив азербайджанцям війною. "Повторення погроз Ізраїлю щодо Ірану устами Азербайджанської Республіки не тільки не в інтересах Баку, але і є загрозою самому їхньому існуванню", - заявив він.

А командувач Сухопутними силами КВІР Мохаммад Пакпур сказав, що Іран не допустить появи в сусідніх країнах "баз фальшивого сіоністського режиму". Іранські ЗМІ також пишуть про те, що КВІР може використовувати Вірменію для нападу на Азербайджан. "Анкара і Баку знають, що якщо кордони зміняться, іранські війська негайно увійдуть на територію Вірменії і ліквідують сіоністський заколот", - пишуть іранці.

Вони погрожують ввести свої війська на територію Сюнікського коридору Вірменії, який розділяє Азербайджан з його ексклавом Нахічевань. Ситуацію вже прокоментував президент Азербайджану Ільхам Алієв. Він назвав реакцію іранців "емоційною" і запевнив, що вона "носить тимчасовий характер".

"Ніхто не вірив, що можна утримати місто більше тижня, максимум двох": У Міноборони розкрили, хто і як очолює оборону Бахмута

вівторок, 21 березень 2023, 6:06

У Міністерстві оборони повідомили, що обороною Бахмута керує бригадний генерал Андрій Гнатов. Про це зокрема повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Telegram. За її словами, безпосередньо у Бахмуті здійснюють оборону комбриги 93-ї бригади ...

Тримайте слово, панове! МЗС України викликав посла Ізраїлю, щоб висловити невдоволення - ЗМІ

вівторок, 21 березень 2023, 5:54

Міністерство закордонних справ України 20 березня викликало посла Ізраїлю в Україні Міхаеля Бродського для обговорення виконання домовленостей, досягнутих під час візиту міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена до Києва в середині лютого. Джерело: ...