Президент Сирії Башар Асад звертається до США та новообраного президента Дональда Трампа через посередників із проханням про допомогу на фоні повстання в країні. Про це повідомляє Bloomberg в суботу, 7 грудня, передають Патріоти України.
Зазначається, що Асад наказав своїм військам відступити для оборони Дамаска, фактично залишаючи більшу частину країни під контролем повстанців. Останні за тиждень захопили великі міста, зокрема Алеппо та Хаму, і наразі перебувають на околицях Хомса.
За словами співрозмовників видання, у посередництві між Асадом та США беруть участь Об’єднані Арабські Емірати та прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.
Зокрема, однією з пропозицій сирійського лідера через ОАЕ є припинення участі Сирії в підтримуваних Іраном збройних угрупованнях, таких як Хезболла, якщо Захід сприятиме завершенню бойових дій.
Інші джерела повідомляють, що Асад надіслав високопоставленого християнського діяча для зустрічі з Орбаном. Президент Сирії намагався донести через нього, що перемога ісламістських повстанців становитиме загрозу для християнської меншини країни. Передбачалося, що Орбан передасть цю позицію Трампу.
Нагадаємо, наприкінці листопада у Сирії відновилися бойові дії. За кілька днів повстанці взяли під контроль три великі міста і наступають на Дамаск.
Воїни Центру спецоперацій "Альфа" Служби безпеки України завдали успішних ударів по системах ППО біля Керченської протоки, а також по інфраструктурі військових аеродромів "Саки" та "Гвардійське" в окупованому Криму, передають Патріоти України. Повідомл...
Видання The Kyiv Independent написало, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп у приватній розмові порадив президенту Володимиру Зеленському діяти "сміливіше" проти Росії, передають Патріоти України. За даними видання, Україна вважає, що їй вдало...