На Росії в держзраді звинуватили 76-річного фізика, котрий займався гіперзвуковою зброєю

Олександр Куранов сидить у СІЗО ще з серпня 2021 року

Повідомляється, що фізик розкрив іноземцю державну таємницю. За підрахунками журналістів, у РФ арештували вже 12 нібито "зрадників", які працювали з гіперзвуком.

У Росії звинуватили у держзраді ще одного вченого, який працював гіперзвуковими технологіями. Деталями 26 березня поділились у виданні "Медиазона".

Санкт-Петербурзький міський суд зареєстрував матеріали справи проти 76-річного фізика Олександра Куранова. Звинувачення стосується державної зради.

Куранов — колишній генеральний директор та головний конструктор петербурзького Науково-дослідного підприємства гіперзвукових систем (НДПГС), а також автор наукових статей та патентів у сфері гіперзвукових літальних апаратів та ракет. Його затримали працівники ФСБ ще в серпні 2021 року і з того часу тримали у СІЗО, продовжуючи запобіжний захід через суд.

Фото Олександра Куранова

За даними ЗМІ, НДПГС був створений на базі холдингового комплексу "Ленинец". Ця компанія у 1999 році отримувала фінансування від США для реалізації спільного проєкту — створення гіперзвукового літального апарату "Аякс". Останні 15 років до затримання усі винаходи Куранова стосувались цієї розробки.

У 2021 році в російському Interfax з посиланням на джерела передавали, що Куранова підозрюють у співпраці з іноземцем. За версією слідства, вчений передав цій людині інформацію про наукові розробки, яка містила державну таємницю.

Співрозмовник розповів журналістам, що Куранов працював над розробкою ще радянських часів "Аякс". В межах цього проєкту проводились зустрічі та велася робота з представниками іноземних держав, зокрема США та Китаю.

Джерело росЗМІ запевняло, що справа проти Куранова ніяк не пов’язана зі звинуваченнями його колег.

Російська служба BBC на початку лютого підрахувала, що загалом у РФ арештували вже 12 науковців, які були пов’язані з вивченням фізичних процесів при гіперзвукових швидкостях. Усі вони були звинувачені у держзраді, троє вчених померли.

​Полумʼя перекинулось на первісно не вражені резервуари: У РФ внаслідок атаки БПЛА другу добу палає нафтобаза в порту Азова

середа, 19 червень 2024, 4:15

В Азові Ростовської області РФ триває пожежа на нафтобазі, яку минулої ночі атакували дрони. Відповідне відео публікують місцеві пабліки. У соцмережах повідомляють, що полумʼя через сильний вітер перекинулось на решту резервуарів. . Також проєкт Сх...

Дошкульних мит на електромобілі мабуть замало: Держсекретар США пригрозив Китаю новими санкціями за продовження підтримки агресії РФ

середа, 19 червень 2024, 3:25

Держдепіґ посилює тиск на Україну КНР нагадавши, що близько 70% верстатів для виготовлення зброї, які імпортує Росія, надходять із Китаю, так само, як і 90% мікроелектроніки. США за необхідності готові запровадити нові санкції проти третіх країн за під...