На розбудову розвідки Повітряних сил ЗСУ витратять майже $900 000 000

Протягом наступних 15 років на розвиток системи розвідки Повітряних Сил Збройних Сил України у коштовно-грошовому вигляді по альтернативних цільових моделях необхідно витратити 25 мільярдів гривень (у цінах 2020 фінансового року) або близько $0,9 млрд. Про це йдеться у Візії Повітряних Сил 2035, яка схвалена рішенням Військової ради Командування ПС ЗС України від 15 травня 2020 року, повідомляють Патріоти України з посиланням на Defense Express.

Система розвідки Повітряних Сил (як складова частина системи розвідки Збройних Сил України) протягом наступних 15 років має забезпечити цілодобове визначення місцезнаходження та розпізнавання у щільному електромагнітному середовищі в повітрі та на землі повітряного противника та виявлення його намірів із підготовки та нанесення ударів із повітря.

Головний пріоритет планують віддати відновленню спроможностей з ведення радіотехнічної розвідки (повітряної та наземної) Повітряних Сил.

Також мають забезпечити розвиток спроможностей з видової та радіо- розвідки, відповідної інфраструктури та взаємосумісність елементів системи розвідки Повітряних Сил із системою розвідки Збройних Сил України та країн – партнерів НАТО, збільшення інформаційних можливостей і автоматизація ведення розвідки окремим підрозділом і системою у цілому.

Cу-24МР – надзвуковий літак-розвідник, який знаходиться на озброєнні українського війська. Разом із Ан-30 та безпілотником Bayraktar TB2, цей літак складає основу повітряної розвідки Повітряних сил України / Фото: Defense Express

Існуюча модель розвідки трансформується до моделі достовірного розпізнавання повітряного противника та виявлення його намірів з підготовки та нанесення ударів із повітря.

Вказана цільова модель передбачає розроблення та прийняття на озброєння:

  • сучасних комплексів радіопеленгування в короткохвильовому та ультракороткохвильовому діапазонах (5-7 комплексів);
  • новітніх комплексів наземної радіотехнічної розвідки (5 комплексів);
  • універсальних контейнерів видової та радіотехнічної розвідки для літаків тактичної авіації (озброєння до 30% літаків тактичної авіації);
  • авіаційного комплексу радіо- і радіотехнічної розвідки (1-2 комплекси);
  • авіаційного комплексу видової радіолокаційної розвідки наземних об’єктів (1-2 комплекси);
  • універсальних наземних пунктів обробки розвідувальної інформації (3 одиниці);
  • оперативно-тактичних розвідувальних безпілотних авіаційних комплексів (6-12 комплексів).


У 2017 році ДП “Антонов” оголошувало про плани по розширенню програми розробки і створення нового літака раннього попередження і управління для Повітряних Сил України та експорту

Наступ буде активніший: Розмовою із Трампом Путін купив собі місяць великої війни, - американський аналітик

середа, 21 травень 2025, 8:25

Після розмови з президентом США Дональдом Трампом російський диктатор Володимир Путін посилить наступ на фронті та атаки по тилу, адже впевнений у своїй безкарності. Таку думку висловив науковий співробітник Atlantic Council Пітер Дікінсон у коментарі ...

Вдруге протягом тижня концерт Кобзона не збирає аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 21 травня

середа, 21 травень 2025, 8:06

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 21.05.25 орієнтовно склали: . Щодо втрат живої сили ворога, цього дня трохи більше ніж антирекорд за 17 травня. Чи можна говорити про певну тенденцію, покаже час.