На тлі наступу ворога: Замість Галушкіна командувати ОТУВ "Харків" призначили екскомбрига 58-ї ОМБр

Після прориву росіянами лінії оборони на Харківщині головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський змінив командувача оперативно-стратегічного угруповання військ "Харків". Ним став Михайло Драпатий замість Юрія Галушкіна. Про це інформують джерела українських ЗМІ РБК-Україна, 24 каналу та KHARKIV Today.

"Згідно з рішенням військового керівництва з 11 травня бригадного генерала Михайла Драпатого призначено на посаду командувача оперативно-тактичного угруповання військ (ОТУВ) "Харків", - повідомили виданням в ОСУВ "Хортиця".

Водночас зазначається, що Драпатий також залишається на посаді заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

Михайло Драпатий – колишній командир 2-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади. Саме він у травні 2014 року вводив свої підрозділи до Маріуполя для підсилення підрозділів, які відбивали штурм терористів.

У 2014 році Михайло Драпатий вступив до Національного університету оборони України. Пізніше перевівся на заочну форму навчання та повернувся до зони АТО в ролі начальника штабу 30-ї окремої механізованої бригади. У 2016 році він обіймав посаду командира 58-ї окремої мотопіхотної бригади, а від 2017 року виконував обов'язки командира бригади безпосередньо в зоні АТО.

У квітні 2019 року Драпатому надали звання полковника, а в серпні того ж року він розпочав навчання у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.

Під час звільнення правобережжя Херсонської області у 2022 році Драпатий був одним із командирів. До січня 2024 року Драпатий очолював оперативне угруповання "Херсон". У лютому 2024 року був призначений заступником начальника Генштабу з підготовки військових.

Спецпідрозділ ГРУ РФ вербує диверсантів в Європі через Telegram і TikTok: Що відомо про схему

четвер, 25 липень 2024, 22:30

Спецпідрозділ Головного управління Генштабу ЗС РФ організовує диверсії в Європі, вербуючи виконавців через Telegram і TikTok, пише розслідувальний центр "Досьє", який отримав доступ до документів, передають Патріоти України. Команда агентів Головного у...

"Бачимо зусилля": Ворог розглядає Запорізький напрямок як "перспективний", має дедлайни, - Братчук

четвер, 25 липень 2024, 22:15

Російське військове керівництво поставило своєму окупаційному контингенту в Україні завдання щодо просування у Запорізькій області на кількох напрямках. Також Кремль вважає цей відрізок фронту "перспективним". Про це заявив представник Української добр...