На злодіях шапка горить: Москва в купі з іншими сатрапіями світу вирішила зірвати боротьбу зі злочинами проти людяності в ООН, - посол України

Росія і ще 12 авторитарних країн проголосували проти подальшого розгляду на 75-й Генасамблеї Організації Об'єднаних Націй пункту про "обов'язок захищати", чим звузили можливість ООН обговорювати злочини проти людяності і порушення прав людини, зазначають Патріоти України.

Як повідомив у Facebook постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, крім Росії, проти виступили Білорусь, КНР, Іран, Киргизстан, Конго, Куба, М'янма, Нікарагуа, Єгипет, Еритрея, Південний Судан і Сирія, яка і була ініціатором вилучення цього пункту.

"Тринадцять – стільки країн виступили проти внесення до порядку денного 75-ї ГА ООН пункту про "обов'язок захищати". Пункт, який вже був проголосований і рекомендований 74-ю сесією для розгляду на 75-й. Пункт, який був цього тижня рекомендований і Генеральним комітетом ООН для внесення. Україна серед ко-спонсорів збереження цього питання в порядку денному ГА", – зазначив він.

Facebook Сергія Кислиці
Facebook Сергія Кислиці

Кислиця уточнив, що Росія, Білорусь, Сирія, Іран, Конго, Куба, М'янма і Нікарагуа також голосували на 74-й сесії проти внесення до порядку денного 75-ї сесії пункту "Ситуація на окупованих територіях України". 18 вересня цей пункт не наважилися поставити на голосування після "відвертої поразки" 4 вересня.

"Обов'язок захищати" або "обов'язок захистити" (responsibility to protect, R2P) – це концепція в міжнародному праві, підтримана ООН в 2005 році. Складається з декількох принципів, які ґрунтуються на ідеї суверенітету не як привілея держави, а як, зокрема, обов'язку держави щодо свого населення.

Згідно з концепцією, на державі лежить первинний борг щодо захисту населення на території держави. Якщо держава не в змозі захистити людей, чи то через відсутність можливості, чи то через брак або відсутність політичної волі – обов'язок захищати переходить до міжнародного співтовариства.

Обов'язок захищати є переосмисленням концепції гуманітарної інтервенції. Але на відміну від неї передбачається застосування військових акцій як обов'язок міжнародного співтовариства, а не як право держави або групи держав.

Концепція "обов'язку захищати" націлена на попередження міжнародних злочинів: геноцид, військові злочини, злочини проти людства, етнічні чистки.

Разом з тим існують думки, що R2P може застосовуватися і в інших ситуаціях. Може мати місце застосування сили однією державою проти іншої в т.ч. і для цілей, яких не мали на увазі розробники концепції і країни, які прийняли відповідну резолюцію ГА ООН.

Скрін Facebook

Значно прорідили лави: Спливли подробиці удару ЗСУ ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту на Курщині

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:20

Внаслідок удару крилатими ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту в Мар'їно у Курській області РФ ліквідовано 18 російських окупантів та 33 поранено. Серед них є також північнокорейські найманці. Крім того, ймовірно, в число "двохсотих" або "т...

Ворог застосував термобаричний "Шахед" зі сталевими кульками: Defense Express пояснила, чим Росія могла вдарити по Сумах

п’ятниця, 22 листопад 2024, 17:59

Війська країни-агресора Росії вночі проти пʼятниці, 22 листопада, використали для удару по Сумах шахед, споряджений шрапнеллю. Аналітики Defense Express вважають, що йдеться про термобаричний боєприпас комбінованої дії, до якого росіяни додали 2300 ста...