Таки притиснуть? НАБУ взялося за передачу нафтопроводу з Росії людям Медведчука

Національне антикорупційне бюро України взялося за суддю, через яку нафтопровід з Росії опинився під контролем оточення народного депутата та голови політради партії “Опозиційна платформа -За життя” Віктора Медведчука, передають Патріоти України.

Зокрема НАБУ отримало доступ до оригіналів матеріалів справи щодо визнання права власності на частини нафтопродуктопроводів "Самара-Західний напрямок" та "Грозний-Армавір-Трудова", яку розглядав Господарський суд Рівненської області. Про це свідчить ухвала Солом'янського райсуду Києва.

Відповідні трубопроводи були побудовані за часів Радянського Союзу і перебували у всесоюзній власності. Після проголошення незалежності трубопроводи загальною протяжністю 1 433 км мали перейти у власність держави на підставі правонаступництва.

Однак службові особи компанії "ПрикарпатЗахідтранс", яка є "дочкою" російської акціонерної компанії "Транснафтопродукт", зазначені трубопроводи у власність України не передали.

Станом на 1 листопада 1992 року вартість майна була оцінена на суму понад 8 млн доларів. У 2015 році російський оператор нафтопродуктів "Транснефть" заявив про продаж "ПрикарпатЗахідтрансу".

Власником української фірми вказана швейцарська фірма ITC Industry Trading Company SA німця Анатолія Шефера, який пов'язаний з угрупуванням Віктора Медведчука.

За даними ЗМІ, ITC має десятирічний контракт на поставку дизеля від "Роснафти" на суму до 50 млрд доларів, який не передбачає поставок палива в Україну від когось крім російської держкомпанії Ігоря Сєчіна. Останній є товаришем президента РФ Володимира Путіна.


Хіти тижня. Найнеобхідніше під час карантину? Кабмін купує 140 штук сувенірного "Скіфського золота" за 199 тис. грн і запонки за 43 тис. грн

понеділок, 30 березень 2020, 10:00

Презентації Гончарука порівняно з цим просто "квіточки"... Під час кризи, що насувається на Україну, Кабінет Міністрів України купує 140 штук сувенірних наборів "Скіфське золото" за 199 тис. грн. Про це на сторінці в фейсбуці пише Іван Лахтіонов, проє...

Не в пріорітеті: У Зеленського розповіли, що будуть робити з війною після "Мінська"

понеділок, 30 березень 2020, 8:30

У команди президента Володимира Зеленського як мінімум три варіанти розвитку подій на Донбасі і швидкий спосіб вирішення конфлікту не є пріоритетним. Таку заяву зробив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніко...