Надавили авторитетом: Колишні посли та військові США, разом з експертами, заступилися за засудженого генерала ЗСУ Назарова

На думку підписантів, відправити борт з десятками десантників до оточеного російськими окупантами Луганського аеропорту не достатня підстава для тюремного ув'язнення генерала.

Експосли США, військові та експерти звернулися до України у зв'язку зі справою про збитий у Луганську в 2014 році Іл-76. Вони закликають переглянути рішення про покарання генерала Віктора Назарова. Їхню заяву опубліковано на сайті Atlantic Council, зазначають Патріоти України.

"Ми побоюємося, що триває практика залучення цивільних прокурорів і суддів, у яких немає ні досвіду, ні знань, щоб оцінювати вимоги прийняття рішень на полі бою, підриває безпеку України. Ні США, ні інші західні держави, які підтримують Україну у військовому відношенні, ніколи б не дозволили, щоб з їхніми командирами поводилися так, як з генералом Назаровим", - сказано в заяві.

Його автори підкреслили, що Україна має заохочувати прихильність, бойовий дух й ініціативу своїх військовослужбовців. "Судове переслідування генерала Назарова має прямо протилежний ефект", - сказано в заяві.

Автори документа наполягають, що Україні не слід карати воєначальників за "ухвалення жорстких рішень в умовах високої невизначеності і важких обставин".

"Це посилає дуже негативний сигнал, що підриває українських офіцерів, і може вплинути на те, як інші країни оцінюють збройні сили України, коли вони приймають рішення щодо військової підтримки України", - вказується в заяві.

Документ підписали:

- старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Доктор Стівен Бланк,

- заступник директора Євразійського центру Атлантичної ради та старший науковий співробітник Євразійського центру Інституту зовнішньої політики Мелінда Харинг,

- колишній посол США в Україні та Узбекистані Джон Гербст,

- колишній командувач армією США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес,

- колишній посол США в Україні Стівен Пайфер,

- колишній посол США в Україні Роман Попадюк,

- колишній посол США в Україні Вільям Тейлор,

- колишній заступник генерального секретаря НАТО;

- колишній посол США в Росії Олександр Вершбоу.

Вони пропонують, щоб військовослужбовців і, зокрема, генерала Назарова судили у військовому суді.

Нагадаємо, генерала Віктора Назарова визнали винним у загибелі українських військових у збитому терористами літаку Іл-76 і засудили до 7 років позбавлення волі. При цьому суд не позбавив його військового звання. Моральну шкоду за рішенням суду має компенсувати Міністерство оборони.


Хіти тижня. Такого не чекав ніхто: Макрону вліпили ляпаса на вулиці (відео)

вівторок, 15 червень 2021, 3:00

Президент Франції Емманюель Макрон отримав ляпас від невідомого чоловіка під час візиту в департамент Дром. Внаслідок події затримали двох осіб. Про це пише BFMTV. Інцидент трапився у вівторок, 8 червня, після відвідування Макроном ліцею в комуні Тен-л...

З архіву ПУ. Зброя і не тільки: У СБУ показали, що виявили під час обшуків банківського сейфу російського пропагандиста Вишинського (фото)

вівторок, 15 червень 2021, 2:00

У сейфі, крім зброї, зберігалася готівка в іноземній валюті, а також трудовий договір. Служба безпеки України у червні 2018 року провела санкціонований обшук в банківському сейфі голови "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, який підозрюється в держ...