"Надійшла команда "Вогонь!": Слідчі назвали імена російських окупантів, які обстрілювали Харків з "Градів"

Служба безпеки України оголосила про підозру військовим з рф Владиславу Салявіну і Олександру Маскієву. Їм інкримінують порушення законів та звичаїв війни за попередньою змовою групою осіб. Про це йдеться у текстах підозр, які оприлюднила Харківська обласна прокуратура, передають Патріоти України.

Відомо, що обидва служать у збройних силах рф на посадах командирів розрахунку БМ-21 «Град» 1-ї артилерійської батареї реактивного дивізіону 200-ї окремої мотострілкової бригади північного флоту збройних сил рф.

«До 22 лютого цього року військові 200-ї ОМБр прибули в Новоолександрівку Бєлгородської області рф, де отримали інформацію щодо вторгнення на територію України. Владислав Салявін і Олександр Маскієв за командою командира взводу зарядили свої БМ-21 „Град“ реактивними снарядами у кількості 40 одиниць. 24 лютого військовий підрозділ у кількості 6 бойових розрахунків БМ-21 „Град“ із спеціальними автомобілями КАМАЗ, МТЛБУ, прибув до району с. Малинівка Бєлгородської області рф, де за командою командира батареї „До бою!“, виконуючи дії з підготовки до реалізації плану ведення бойових дій в порушення законів та звичаїв війни, розташовуючись на відстані 4−6 км від лінії державного кордону рф з Україною, здійснили шикування наявних БМ-21 „Град“ із направленням заряджених пакетів у бік території України із установками прицілу 340 одиниць.

Крім того, Маскієв дав команду на наведення пакетів бойових машин, заряджених на 40 реактивних снарядів, у бік України, знаючи, що цей вид озброєння за даних умов має невибіркову дію і до району ураження обов’язково потраплять об’єкти цивільної інфраструктури, житлові будинки, цивільні особи. О 5 ранку 24 лютого взводу від командира батареї, який перебував у селі Малинівка рф, надійшла команда „Вогонь!“. При цьому будь-яких поправок та коригувань направленого пакету БМ-21 „Град“ здійснено не було. Після отримання зазначеної команди Маскієв та Салявін повернули спеціальний ключ та натиснули кнопку на відкриття вогню з БМ-21 „Град“. За результатом вказаних дій відбувся залп реактивними снарядами у кількості 38 одиниць!».

Кремль готує "приєднання" нових земель, евакуацію можуть оголосити у п'яти областях, - Тука

неділя, 14 серпень 2022, 10:30

Обов'язкову евакуацію, крім Донецької області, можуть оголосити ще в чотирьох областях України - Харківській, Дніпропетровській, Миколаївській та Запорізькій. Причина - не лише неготовність прифронтових регіонів до опалювального сезону, а й елементарне...

Не хотів воювати? У Росії військовий з "Аврори" публічно наклав на себе руки (фото, відео)

неділя, 14 серпень 2022, 10:28

У Санкт-Петербурзі (РФ) військовий, який ніс службу на крейсері-музеї "Аврора", при свідках наклав на себе руки: стрибнув у Неву. Про це повідомив Телеграм-канал Shot, який опублікував відеокадри з моментом самогубства, передають Патріоти України. Відо...