Надійшов сигнал: Зараз від Росії слід очікувати спроб максимально підвищити свої "акції" перед великими перемовинами, - Постернак

"Можна із впевненістю констатувати, що почався процес тестування мирного кейсу. Візит держсекретаря США Блінкена в Київ був покликаний отримати згоду Києва на запуск мирного діалогу із Росією та попередній погляд України на можливі компроміси", - про це у Фейсбуці пише політтехолог Олег Постернак.

"Від Путіна з Пекіну також поступив такий сигнал. Причому, дуже символічно, що повномасштабну війну проти України Росія починала після зустрічі Путіна з Сі Цзіньпіном у лютому 2022 р., і публічна готовність до мирного врегулювання артикулюється під час останнього візиту Путіну до Пекіну.

В цьому ключі Бюргенштокський саміт миру, який готується Україною, стане лише проміжним етапом, який має сформувати спільний українсько-західний погляд на вихід з війни та «підтягнути «максимальну кількість країн Глобального Півдня до нього.

А вже потім буде визначений безпосередній формат ймовірних перемовин за участі України, Росії та провідних держав світу.

Тому зараз слід очікувати спроб Росії максимально підвищити свої «акції» перед великими перемовинами. Звідси – природа харківського наступу Росії, перспектива розгортання бойових дій на прикордонні із Сумщиною, чутки про можливий новий наступ росіян.

Кремль хоче максимально покращити свою переговорну позицію, щоб потім обміняти здобуті території в останній період і подати це як компроміс, зберігши раніше набуті. США також намагається продемонструвати свій хід у вигляді натяку на дозвіл використовувати американську зброю для ударів по території Росії", - завершує політтехнолог.

"Нагадують партизанський загін": Екскомандувач російських ВДВ публічно розкритикував армію Путіна

середа, 12 червень 2024, 20:27

Колишній командувач Повітряно-десантними військами РФ, а нині депутат Держдуми Володимир Шаманов розкритикував російське Міністерство оборони за забезпечення окупантів неякісним обмундируванням. Про це пише Newsweek з посиланням на російські пропаганди...

Ми не проти, але...: Міністр оборони Нідерландів назвала умову, за якої Україна може бити по території Росії з F-16

середа, 12 червень 2024, 19:54

Нідерланди не проти того, щоб Україна використовувала їхні винищувачі F-16 для ударів по військових цілях на території Росії. Однак є одна умова — дотримання міжнародного гуманітарного права. Про це заявила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в...