"Надзвичайно стурбовані": МЗС України вперше прокоментувало вибори в Білорусі

У МЗС наголосили, що Україна вважає Білорусь особливо близькою країною і готова докласти усіх зусиль, щоб допомогти їй пройти складний етап історії.

МЗС України заявило, що офіційно оприлюднені результати виборів президента Білорусі не викликають довіри в білоруському суспільстві. Таким чином, Міністерство закордонних справ не визнало підсумки виборів, повідомляють Патріоти України.

"Ми загалом поділяємо позицію, висловлену Європейським Союзом", – йдеться на сайті відомства. Зазначимо, раніше в ЄС заявили про фальсифікації результатів голосування і необхідність санкцій проти відповідальних осіб.

У повідомленні українських дипломатів підкреслюється, що Україна "надзвичайно стурбована випадками необґрунтованої жорстокості правоохоронців щодо громадян, які беруть участь у протестах, представників ЗМІ та іноземців".

МЗС закликало керівництво Білорусі не допустити подальших переслідувань із політичних мотивів своїх опонентів і тих громадян, які вийшли на вулиці міст продемонструвати свою позицію, а також ретельно розслідувати всі факти неправомірного застосування сили проти мирних протестувальників.

"Розраховуємо, що звільнення з-під варти частини затриманих стане початком діалогу влади з громадянським суспільством із метою пошуку компромісів", – заявили в міністерстві.

Зазначається, що Україна вважає Білорусь "особливо близькою країною". Держава готова докласти всіх зусиль, щоб допомогти Білорусі "пройти цей складний етап без ослаблення суверенітету, врегулювати кризу з дотриманням основних прав і свобод громадян".

Маша Захарова обурена до глибини душі: Москва вимагає покарати невідомих, котрі вчинили підпал над пам'ятником червоноармійцям в Чехії

субота, 16 січень 2021, 8:10

"Невідомий зловмисник або зловмисники осквернили пам'ятник загиблим червоноармійцям в Остраві-Забржегу. Вони облили його пальним і підпалили… Ми можемо підтвердити, що поліція отримала повідомлення про пошкодження пам'ятника. Наразі ми аналізуємо всю д...

Влада міняється: Стало відомо, коли Трамп забереться з Білого дому

субота, 16 січень 2021, 7:55

Дональд Трамп заявив, що не буде присутній на інавгурації Байдена - що є порушенням традиції. Його місце займе віцепрезидент Майк Пенс. Президент США Дональд Трамп покине Вашингтон в наступну середу вранці, перед самою інавгурацією обраного президента ...