Деякі західні безпілотники стикаються з труднощами під час спроб прориву через щільні російські системи радіоелектронної боротьби (РЕБ). Про це виданню Newsweek розповів командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів (УБпАК) "Ахіллес" 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Рустам Нургудін.
Батальйон «Ахіллес» у середньому витрачає близько 3000 FPV-дронів на місяць, віддаючи перевагу простішим моделям, оскільки складніша західна техніка часто виявляється непридатною для такого типу роботи через умови на полі бою.
"Найкращі зразки зброї, як-от артилерійські снаряди Excalibur з GPS-наведенням, не працюють взагалі. Найкращі безпілотники не літають", — підкреслив Рустам Нургудін на брифінгу для оборонних компаній і журналістів у Лондоні.
Олександр Камишін, колишній міністр стратегічних галузей промисловості України, який наразі очолює оборонну промисловість країни, також зауважив, що фінансування є серйозною проблемою. Він пояснив, що можливості України у сфері безпілотників значно перевершують наявне фінансування, що йде на підтримку понад 250 компаній, які займаються їх виробництвом.
"Серед країн НАТО та їхніх військових ніхто не розуміє, що відбувається", — сказав Нургудін. Він додав, що все ще існує нерозуміння того, який вигляд має сучасна війна, багато в чому заснована на бойових діях в Афганістані та Іраку.
При цьому держсекретар США запевнив, що українці вже показали свою готовність до припинення вогню і створення простору для переговорів. США знатимуть уже за тижні, а не місяці, чи готова Росія завершити війну в Україні. Про це заявив державний секретар...
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Баро на спільній пресконференції з британським колегою Девідом Ламмі заявив, що "коаліція рішучих", що підтримує Україну, готує варіанти моніторингу перемир’я, але зараз вимагає від Москви негайної відповіді ...