Найкращий контрнаступ після Другої світової війни: Британський військовий експерт високо оцінив успіх ЗСУ на Харківщині

Британський військовий експерт Ед Арнольд високо оцінив успіхи Збройних сил України, які за короткий час звільнили від російських загарбників велику частину території Харківської області. Він заявив, що це був один із найкращих контрнаступів після Другої світової війни, а також одна з найбільших поразок російських військ, передають Патріоти України.

Про це експерт сказав в інтерв'ю німецькому виданню Der Spiegel. Лише за один тиждень українці змогли повернути під свій контроль більше територій, ніж російські війська захопили за останні чотири місяці.

На думку Арнольда, причина успіху ЗСУ в тому, що вони воюють зовсім не так, як окупанти. "Вони більш амбітні, вони дотримуються концепції НАТО, тому що їх так навчають. Вони розумно використовують свої резерви, знаходять слабкі місця і тепер можуть досягти значних успіхів. У деяких районах вони заглибилися майже на 70 кілометрів і зайняли щонайменше 3000 квадратних кілометрів території", – сказав він.

Експерт відзначив, що українці у своєму контрнаступі думають наперед, готують ґрунт, демонструють терплячість та високий інтелект. "У них відмінне планування. І вони вміють дуже добре виконувати свій план. Це ознаки хорошого військового", – додав британець.

На його думку, закладати підвалини цього контрнаступу на Харківщині Україна могла ще з квітня-травня. Тоді після поразки на Київщині росіяни захопили території на сході, та залишили там нечисленні підрозділи, яких було достатньо, щоб утримувати ці райони, проте мало, щоб контролювати їх. Через це ситуація на сході завжди була дуже небезпечною для військ РФ.

"Україна тепер вирішила цим скористатися. Ми ще точно не знаємо, як довго все це планувалося. Але можна зробити висновок, що всі попередні бої на Донбасі були частиною плану з послаблення російських сил на сході настільки, щоб зробити такий тип контрнаступу можливим", – сказав Ед Арнольд.

Він також додав, що контрнаступ ЗСУ на Харківщині є й політично важливим. Він показує Заходу, що українці справляються з цим викликом, а також свідчить про те, що, якщо вони зараз отримають більше важкого озброєння, ситуація для України може бути ще кращою до настання зими цього року.

СБУ затримала "народного дружинника" окупантів (фото)

понеділок, 6 лютий 2023, 20:14

СБУ затримала "народного дружинника", який працював на окупантів. 32- річний мешканець Козачої Лопані підтримав російських загарбників, добровільно вступив у незаконно створене формування "народна дружина" і допомагав окупаційній владі, повідомляють Па...

"Розкішний відпочинок у Парижі" таки аукнувся: Скандальну речницю ДПСУ звільнили з військової служби

понеділок, 6 лютий 2023, 18:23

Іванну Платновську, ексофіцерку пресслужби Південного регіонального управління ДПСУ звільнили з військової служби. Все через відпочинок за кордоном, яким вона похизувалася у соцмережах. Про це речник ДПСУ Андрій Демченко повідомив у коментарі УП, перед...