Налаштовані оптимістично: У Туреччині розповіли, коли Росія "здасться" щодо експорту українського зерна

Туреччина очікує рішення щодо експорту зерна з України морським шляхом вже "найближчими днями". Втім, аби розпочати операцію після досягнення домовленості, знадобиться близько 5 тижнів. Про це повідомив речник президента Туреччини Ібрагім Калін, передають Патріоти України із посиланням на Anаdolu.

Він наголосив: наразі продовжуються консультації з координації:

  • відправлення та прибуття кораблів, які перевозитимуть вантаж;
  • механізму, який буде створено між Туреччиною, Україною, Росією та ООН.

"Можу сказати, що наразі загалом позитивна атмосфера. Найближчими днями очікуємо деяких конкретних рішень з цього питання", – охарактеризував переговори Калін.

Він також зауважив, що "є законні очікування безпеки" щодо того, що російські кораблі не заходитимуть до розблокованих портів України. А також розповів про позиції сторін з цього питання:

  • Україна вважає, що створення такого механізму та постачання її зернової продукції на міжнародний ринок будуть на користь країни;
  • Росія ж не ставиться до цього негативно.

"Втім, навіть якщо ми домовимося про основні питання, то, напевно, знадобиться ще 3-5 тижнів, щоб розпочати операцію. Адже потрібен час на розмінування, підготовку коридору, виїзд кораблів", – наголосив спікер турецького президента.

Зі свого боку, глава МЗС Італії Луїджі Ді Майо спрогнозував, що продовження блокування Росією експорту українського зерна може спровокувати нові війни в Африці. Які призведуть до поширення терористичних організацій та переворотів.

Він наголосив: наразі в українських портах російськими військовими кораблями заблоковано 30 мільйонів тонн зерна, повідомляє The Business Tribune. Тому вкрай важливо, щоб президент РФ Володимир Путін "якнайшвидше уклав [з Україною] мирну угоду, яка включала б [серед іншого] домовленості щодо зерна та припинення вогню".

"Світова хлібна війна вже почалася. І ми маємо її зупинити. Ми ризикуємо політичною нестабільністю в Африці – поширенням терористичних організацій, переворотами, спалахуванням нових воєн", – сказав Ді Майо.

Ще один нардеп від ОПЗЖ складає мандат - ЗМІ

неділя, 29 січень 2023, 20:28

Народний депутат від забороненої партії ОПЗЖ Олег Волошин написав заяву про складання депутатського мандату. Про це повідомили джерела УП, передають Патріоти України. Співрозмовники видання підтвердили, що Волошин складає мандат. Раніше джерела УП пові...

Росія "допомогла", бо зацікавлена: Болгарія посварилася з Північною Македонією

неділя, 29 січень 2023, 19:40

Росія зацікавлена в розпалюванні конфліктів на Балканах, в тому числі між Болгарією та Північною Македонією. Про це заявив міністр закордонних справ Македонії Буяр Османі в інтерв'ю місцевій редакції "Радіо Свобода", передають Патріоти України. В остан...