Велика війна на Близькому Сході поки що не очікується, незважаючи на прямий напад Ірану на Ізраїль у ніч проти 14 квітня. Однак якщо ескалація все ж таки трапиться, для України це означатиме масивне переключення уваги саме тоді, коли допомога партнерів нам критично необхідна. Свою думку щодо ситуації висловив у Telegram ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін, передають Патріоти України.
Він вважає, що Іран був добре обізнаний про можливості ізраїльської та американської ППО і не розраховував завдати істотної шкоди Ізраїлю, запускаючи свої дрони й ракети. Водночас іранці показали, що готові до ескалації та відповідатимуть на такі атаки, як удар по іранському консульству в Сирії 1 квітня.
На думку Клімкіна, Тегеран таким чином "заробив додаткові бали симпатії у незахідному і точно мусульманському світі, де не люблять ні Ізраїль, ні США". "Це не означає повномасштабної близькосхідної війни. Щонайменше поки що. Однак будь-який крок може її спровокувати і не факт, що всі такі кроки можна заздалегідь прорахувати", – припустив дипломат.
У короткостроковій перспективі Іран, як вважає Клімкін, не постачатиме Росію зброєю, тому що вона потрібна йому самому. Також ситуація може змінити шанси на ухвалення американського пакету допомоги. "Якщо, звісно, в цих умовах не буде прийняте рішення пакет розділити окремо на нашу та ізраїльську допомогу. Тобто свої плюси та переваги теж можливі, хоча й неочевидні", – написав колишній український міністр.
Однак він вказав на найбільшу проблему: Захід стикається з перспективою ведення двох масштабних воєн в умовах, коли він до цього "не готовий ні ментально, ні політично, ні мілітарно". "Нам наразі потрібно зробити все і навіть більше, щоб іранська атака та її наслідки не стали "чорним лебедем" для нас і нашої підтримки", – підсумував Клімкін.
З полігону поблизу Ростова-на-Дону (РФ) втекла група росіян, яких повинні були відправити на війну в Україну. Йдеться про 10 осіб, серед яких вбивці, грабіжники та інші злочинці.Про це йдеться в Telegram-каналі керівника "Центру вивчення окупації", кол...
Переговори України і Росії можуть відбутися 15 травня у Стамбулі (Туреччина). Однак їм має передувати ухвалення 30-денного припинення вогню, яке запропонувала Україна, ЄС та США. Китай підтримує ініціативу, втім Росія наразі не погоджується. Володимир ...