"Нам треба шукати нестандартні рішення": Згурець розповів, які системи ППО найбільш потрібні Україні і як можна "закрити небо"

Щоб "закрити небо", Україні доведеться шукати нестандартні рішення та поєднувати різні комплекси, які нам можуть надати союзники. Найбільш оптимальний варіант зараз - збільшити кількість NASAMS і HAWK. Про це заявив керівник інформаційно-консалтингової компанії Defense Eхpress та журналіст Сергій Згурець в інтерв'ю в межах проєкту "Орестократія", передають Патріоти України.

"У нас є IRIS, є два комплекси NASAMS, вони можуть закривати дальність до 40 км. Ми очікуємо на HAWK з Іспанії та інших країн. Зараз ми, як я розумію, намагаємося домовитися або з французами, або з італійцями про комплекс SAMP-T. Таких комплексів, якщо не помиляюсь, у італійців 10, а у французів 15", – розповів він.

Згурець пояснив, чим цікавий SAMP-T: "Це єдиний комплекс, здатний виконувати функції протиракетної оборони. Тобто знищувати цілі, що летять зі швидкістю, умовно кажучи, понад 3 тисяч м/с – балістичні ракети, які ми зараз не можемо збивати нашими штатними комплексами".

Він також додав, що Україна може отримати IRIS-T від Швеції. "Є певна динаміка, пов'язана з отриманням комплексів протиповітряної оборони. До Patriot ми поки не доходимо. Я думаю, що найбільш оптимальний варіант зараз у нас – збільшити кількість NASAMS. А наразі ми повинні закривати все за рахунок HAWK, яких просто багато. Крім того, там 40 тис. ракет виготовлено. Тому що питання не в комплексах, а в тому, скільки ракет ми можемо використати з нього", – пояснив експерт.

Він наголосив, що Україні не допоможе крутий зразок, до якого буде мінімальна кількість ракет. "HAWK – це якраз буде перший рівень такого зміцнення нашої протиповітряної оборони, додавання до наших С-300, "Бук" та інших систем. Тому думаю, що динаміка є. Хотілося б швидше", – продовжив Згурець.

Експерт звернув увагу, що ППО України відрізняється від, наприклад, системи у країнах НАТО. Там основу становлять літаки, а ЗРК є помічниками. Україні ж, за його словами, необхідно шукати й нестандартні рішення: "Зокрема, розхитувати Ізраїль, який має найбільш просунуті зразки". Згурець поділився прогнозом: до кінця 2022 Україна може отримати ще один IRIS-T. Є шанси, що приїдуть американські HAWK.

"Думаю, зараз, як тільки ці ракети будуть доопрацьовані, перші HAWK ми отримаємо до кінця року, як мені здається. А потім ми можемо це нарощувати за рахунок тих комплексів, які поставлятимуться вже на шляху, тому що на HAWK ми маємо підготувати персонал. На NASAMS у нас розрахунки є, на IRIS – є, зараз візьмемося за SAMP-T і HAWK", – зазначив експерт.

"Чекаємо на Patriot. Але Patriot – це зовсім інша філософія, і щоб перейти на Patriot, нам потрібно все ж таки перебудувати всю систему ППО під ці комплекси. Це серйозний виклик. Такий же серйозний, як і перехід на чужі літаки і танки", – резюмував він.

"Почали перевдягатись у цивільне і дуже ретельно пакувати все намародерене": ЗС РФ готують "жест доброї волі" на Херсонщині, - командування "Південь"

субота, 25 березень 2023, 21:30

Українські військові вбачають ознаки так званого жесту доброї волі окупантів, які розосередилися на тимчасово захопленій частині Херсонської області. Солдати ворожої армії намагаються там пакувати крадені в українців речі та відправляти їх у Росію, пер...

"Треба буде, і до Львова дійдемо": Медведєв вкотре пригрозив ядерним апокаліпсисом і поскаржився, що Росія вперше за 150 років втратила союзників

субота, 25 березень 2023, 21:22

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв вкотре похвалився величчю армії РФ. Він пригрозив ядерним апокаліпсисом, а також заявив, що армія Путіна може "дійти до Львова" з легкістю, передають Патріоти України. Російський політик назвав Байден...