Намічається "зрада"? Демократи у Сенаті послаблять тиск на Байдена щодо ПП2 через переговори з Кремлем, - Politico

Топ-демократи у Сенаті США послідовно підтримували санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2", але зараз готові послабити тиск на президента Джо Байдена у зв’язку з триваючими переговорами з Кремлем і можуть не підтримати проєкт, який змусив би його застосувати санкції, передають Патріоти України.

Наступного тижня у Сенаті мають голосувати за проєкт сенатора-республіканця Теда Круза, який примусив би Байдена застосувати ПП2.

У середу від сенаторів-демократів пролунали сигнали про те, що вони змінили позицію, щоб не послаблювати позиції президента - з огляду на триваючі переговори з Кремлем. Вони вважають, що проєкт Круза нашкодив би Байдену зараз, коли йому важливо демонструвати єдність із європейськими союзниками, а також - забрав би можливість використовувати ПП2 як важливий елемент тиску у переговорах з Росією.

Відтак проєкту може не вистачити необхідної кількості голосів для подолання порогу у 60 голосів. "Наразі для нас дуже важливо тісно співпрацювати з нашими союзниками, і Німеччина є одним із дуже важливих союзників. Тож я вважаю, що зараз для такої поправки невдалий час", - сказала сенаторка Джин Шахін.

Раніше практично всі сенатори з обох партій підтримували санкції, викладені в проєкті Круза, і Шахін також була одним з їхніх ключових прихильників.

Сенатор-демократ Кріс Мерфі, член сенатського комітету із закордонних справ, розповів, що він намагається "завернути" проєкт Круза, тому що той би ускладнив стосунки з європейцями тоді, коли важливо спільно протидіяти агресивній поведінці Росії. "Вбивати клин у трансатлантичні відносини зараз - це не продуктивно, якщо наша кінцева мета - врятувати Україну від вторгнення", - сказав він.

Лише один демократ з тих, з якими спілкувались POLITICO - Річард Бламентал - сказав, що голосуватиме "за". "Це точно правильна річ, тож для мене це не буде складним голосуванням", - заявив він.

Тед Круз не приймає аргументів демократів, заявивши, що вони хочуть просто підтримати Байдена, поставивши партійну прихильність вище за інтереси США. "Єдина проблема з проєктом у тому, що президентом зараз є демократ. Вони голосували "за", коли президентом був Трамп, і якби президентом все ще був Трамп, кожен демократ підтримав би проєкт", - заявив він.

Держсекретар США Ентоні Блінкен напередодні після зустрічі з німецькою колегою Анналеною Бербок наголосив, що ПП2 може бути інструментом тиску Заходу на саму Росію та що у разі поновлення російської агресії проти України роботу газопроводу важко уявити. Він наголосив також, що трансатлантична солідарність є найважливішим інструментом для протидії російській агресії.

"Героїчно загинув": У Мар'їнці ліквідували комбата кубанських козаків (фото)

неділя, 4 грудень 2022, 12:44

Українські воїни ліквідували Михайла Саморукова - командира батальйону кубанських козаків, учасника кількох воєн, офіцера російського спецназу у відставці, інформують Патріоти України. Як зазначає офіцер ЗСУ Анатолій Штефан "Штірліц", про ліквідацію ок...

Теракти в Іспанії: Поліція з'ясувала , звідки було надіслано листи з вибухівкою до посольства України та прем'єр-міністра Іспанії

неділя, 4 грудень 2022, 12:02

Поліція Іспанії заявила, що шість листів із вибухівкою було відправлено з північного міста Вальядолід. Про це повідомляє El Mundo . Зазначається, що більшість з них знешкодили. Агенти ще не встановили особу відправника, що, за словами джерел газети, бу...