Наочніше неможливо: Макрон з мапою в руках на зустрічі з Шольцем доводив, що Україні необхідно дати право бити натівським озброєнням по Росії (відео)

Канцлер ФРН в присутності лідера Франції знов виглядав, переляканим бюргером, в не керманичем найбільшої потуги ЄС

Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що Україні потрібно надати дозвіл бити по військових базах на території Росії західною зброєю. Таке переконання він висловив на спільному брифінгу з канцлером Німеччини Олафом Шольцом у вівторок, 28 травня.

"Ми повинні дозволити їм нейтралізувати військові бази, з яких запускаються ракети", – сказав Макрон. Він зазначив, що ракетні атаки на Україну здійснюються саме з території Росії.

При цьому французький лідер уточнив, що Україна не повинна атакувати цивільні споруди чи інші військові об'єкти на території РФ.

"Якщо ви говорите їм: "Вам не дозволено досягти точки, з якої запускають ракети", ви фактично говорите: "Ми будемо надавати вам зброю, але вам заборонено захищатися"", – сказав Макрон.

Водночас Макрон наголосив, що Франція лише допомагає захищати українську територію, "залишаючись у колишніх рамках", і "не бажає ескалації".

Шольц, своєю чергою, заявив, що Україна "має всі можливості згідно з міжнародним правом робити те, що вона робить", а західні країни, які допомагають зброєю, "виявили всі правила застосування, які базуються на міжнародному праві".


Зеленський розповів, яку країну хоче бачити другом України

неділя, 16 червень 2024, 19:05

Китай має серйозний вплив на Росію, тому міг би допомогти у завершенні війни проти України. Про це президент України Володимир Зеленський сказав на прес-конференції після завершення Глобального саміту миру, передають Патріоти України. Він наголосив, що...

"Для нас головне результат": Зеленський прокоментував можливість участі РФ у другому Саміті миру

неділя, 16 червень 2024, 18:43

Присутність Росії на другому саміті миру може свідчити про її рішення закінчити війну. Про це президент Володимир Зеленський сказав на прес-конференції, відповідаючи на запитання про можливу участь Росії у другому саміті миру, передають Патріоти Україн...