Напрацював собі на довічне ув'язнення: Затримано крота ФСБ, який намагався влаштуватися до поліції, щоб краще шпигувати за українськими бойовими підрозділами

Кіберфахівці Служби безпеки запобігли спробі ФСБ "завести" свого агента до складу Сил оборони України. У результаті спецоперації на Київщині затримано зрадника, який за вказівкою окупантів намагався влаштуватися до Національної поліції. Про це 25 березня повідомляє СБУ.

У разі успішного зарахування на службу фігурант мав збирати інформацію про підрозділи правоохоронного органу, насамперед ті, що входять до Гвардії наступу МВС України. Також він сподівався отримати більше "можливостей" для збору даних про особовий склад та переміщення військової техніки ЗСУ.

Розвідінформація була потрібна росіянам для підготовки повітряних атак на об’єкти Сил оборони та планування бойових операцій.

Аби впевнитись у спроможності агента виконати завдання "крота", ФСБ дала йому "тестове" завдання. Окупанти доручили своєму поплічнику розвідати на Київщині місця дислокації військових аеродромів та шпиталів, а також оборонних заводів. Також він мав зібрати для ФСБ максимум інформації про одну із механізованих бригад ЗСУ.

Зрадник "втемну" використовував місцеву жительку, в якої орендував квартиру. Її син воював у складі цієї бригади та загинув на передовій.

Співробітники СБУ "покроково" документували російського агента і на фінальному етапі спецоперації затримали його у власному помешканні. На той час він уже подав документи як кандидат на вступ до лав Національної поліції.

За даними слідства, затриманим виявився мешканець Броварського району, якого в кінці 2023 року дистанційно завербував кадровий співробітник ФСБ. Його особу вже встановлено Службою безпеки.

Для виконання ворожих вказівок зрадник об’їжджав місцевість, де фіксував координати "потрібних" об’єктів, а потім передавав геолокації російському куратору.

Фігуранту повідомили про підозру, йому загрожує довічне ув’язнення.


Все погано? НАТО знадобиться два тижні, щоб допомогти Польщі, Литві чи Румунії у разі нападу РФ, - Годжес

середа, 29 травень 2024, 6:30

Якщо Росія нападе на одну з країн НАТО, то цій державі доведеться чекати не менше двох тижнів, поки союзники по блоку прийдуть на допомогу. Усе залежатиме від того, чи матиме країна попередження про потенційну атаку і чи матимуть лідери сміливість поча...

"Святії Скрепи" не перестають дивувати глибиною свого падіння: В РПЦ заявили, що вбиті в Україні російські загарбники почали воскресати

середа, 29 травень 2024, 6:15

"Чекісти" в рясах дійсно увірували, що їхні криваві злочини угодні Богу й угодні настільки, щоб давати знаки такої сили? Священик Російської православної церкви Артемій Владіміров заявив, що всі учасники російського вторгнення в Україну - віруючі, а со...