Миротворчий контингент за певних умов може стати важливою компонентою гарантій безпеки України, і наразі на міжнародному рівні обговорюється формат такого угрупування. Про це розповів в ефірі телемарафону генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Ігор Романенко, передають Патріоти України.
Наразі пропонується присутність миротворчого контингенту у кількості десь 30 тис. іноземних військових. Романенко підкреслив, що з воєнного погляду такої кількості недостатньо для того, щоб зупинити потенційне просування росіян.
"Таке угрупування з погляду прийняття участі у бойових діях не розв’яже питання оборони", - наголосив офіцер. Він звернув увагу на те, що головна мета миротворчого угрупування - моніторинг ситуації. Також обговорюється питання щодо можливості певної відповіді російській армії у випадку провокацій з її боку, та інших агресивних дій.
"Наразі обговорюється формат, кількість контингенту та країни, військові яких візьмуть участь у миротворчій місії. Тобто цей контингент буде таким індикатором – якщо будуть провокації, то фактично іноземні військові вступатимуть у бої на захист контингенту союзників та відповідно на підтримку України", - уточнив Романенко.
Водночас обговорюється можливість присутності в Україні не тільки сухопутного контингенту союзників, а й авіаційної компоненти – 120 винищувачів європейських країн. Якщо це буде здійснено, то це стане дуже потужною частиною миротворчої місії, наголосив генерал.
Найближче оточення російського диктатора Володимира Путіна обурене його поведінкою щодо російсько-української війни. У Кремлі багатьох дратує, що диктатор має намір воювати за повний контроль над чотирма українськими областями, які він оголосив "російс...
Агенти російської розвідки використали православну церкву в курортному місті Карлові Вари на заході Чехії для проведення таємних зустрічей. Про це заявили у Службі безпеки та інформації Чехії, повідомляє Postimees 20 квітня, передають Патріоти України....