"Наразі потрібні саме боєприпаси": Греція готує велику військову допомогу Україні

Греція представить Україні новий пакет військової допомоги, куди увійде, зокрема, авіаційні ракети, артилерійські знаряддя і патрони. Про це повідомляє eKathimerini, передають Патріоти України.

У матеріалі йдеться про те, що обладнання буде закуплено Чехією і відправлено безпосередньо в Україну. Чеські та грецькі чиновники ведуть переговори про ціни на ці системи, а потім відбудеться підписання двосторонньої угоди.

При цьому грецька сторона впевнена, що наразі Україна потребує саме боєприпасів, і її пропозиція стосуватиметься цієї теми. Греція повідомила чиновникам Євросоюзу, які відповідають за координацію допомоги Україні, що можуть цього року можуть поставити ЗСУ через Чехію таку допомогу:

  • 2000 ракет Zuni;
  • 180 ракет, які Україна успішно використовувала у протитанковій війні і які перебувають у верхній частині списку українських запитів;
  • 90 тисяч 90 мм снарядів, які використовуються також у протитанковій боротьбі, а також у зенітній зброї;
  • 4 мільйони куль;
  • 70 155-мм гаубиць M114 американського виробництва.

За інформацією видання, артилерійські установки дійсно надходять зі складу грецької армії, але довгий час вважалися непотрібними для її оперативних потреб.

Однак вони вважаються корисними у протистояннях України на брудній місцевості. Це друга партія M114, яку Греція продасть Чехії для передачі Україні.

Все змінилось... У Польщі скаржаться на нестачу українців для сезонної роботи - біженці обирають інші країни

субота, 25 травень 2024, 8:56

Українські біженці почали обирати інші країни ЄС замість Польщі для сезонної роботи. Про це повідомляє Міграційна платформа EWL. Зазначається, що Польща вже другий рік поспіль відчуває кадровий голод. Українці натомість нині обирають країни Західної Єв...

У напрямку Липців на Харківщині ворог використовує для атак "Шторм-Z": Військовий розповів про ситуацію

субота, 25 травень 2024, 8:30

У напрямку Липців, що на півночі Харківської області, Росія кидає у штурми підрозділи "Шторм-Z". Вони намагаються проводити ротації, однак українські воїни роблять усе можливе, аби не дати ворогові наростити чисельність та темпи атак. . Наразі на цьом...