
Росіяни, які постійно завдають ударів по критичній інфраструктурі України, наразі зосередитился на об'єктах генерації електроенергії, намагаючись вивести із ладу не самі електростанції, а трансформаторні підстанції, передають Патріоти України.
Як передає «Укрінформ», про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. За його словами, частка пошкоджених об'єктів енергосистеми коливається між 35% та 45%. Але цей показник постійно змінюється: енергетики відновлюють пошкоджену інфраструктуру, а рашисти здійснюють чергові атаки.
«Трохи змінили московські окупанти тактику: вони почали більше фокусувати ракети на об'єктах, які пов'язані з генерацією. Причому, вони не намагаються пошкодити самі об'єкти, бити по дамбах чи турбінах. Вони фокусують свої удари на трансформаторних підстанціях, які відповідають за видачу електрики зі станції», — підкреслив він.
За словами експерта, для відновлення електропостачання після таких ударів потрібно 10−15 годин, адже частини транспортної електричної мережі виявляються фактично знищеними.
У той же час він запевнив, що українська енергосистема повністю керована, і відключення, які зараз застосовуються, є керованими. Отже, термін «блекаут» застосовувати не коректно.
РФ вже три місяці поспіль демонструє свої спроможності щодо завдання масованих ударів по Україні - 600 безпілотників і 70 ракет протягом місяця. Таку думку в етері Еспресо та Slawa.TV висловив дипломат, надзвичайний і повноважний посол України в Респуб...
Президент Сербії Александар Вучич заявив у суботу, що піде у відставку протягом кількох тижнів, і оголосив дострокові президентські та парламентські вибори, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. Заява Вучича пролунала після півтора року а...