Наразі рашистів цікавлять не електростанції: Експерт розповів про зміну тактики Росії у війні з Україною

Росіяни, які постійно завдають ударів по критичній інфраструктурі України, наразі зосередитился на об'єктах генерації електроенергії, намагаючись вивести із ладу не самі електростанції, а трансформаторні підстанції, передають Патріоти України.

Як передає «Укрінформ», про це розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. За його словами, частка пошкоджених об'єктів енергосистеми коливається між 35% та 45%. Але цей показник постійно змінюється: енергетики відновлюють пошкоджену інфраструктуру, а рашисти здійснюють чергові атаки.

«Трохи змінили московські окупанти тактику: вони почали більше фокусувати ракети на об'єктах, які пов'язані з генерацією. Причому, вони не намагаються пошкодити самі об'єкти, бити по дамбах чи турбінах. Вони фокусують свої удари на трансформаторних підстанціях, які відповідають за видачу електрики зі станції», — підкреслив він.

За словами експерта, для відновлення електропостачання після таких ударів потрібно 10−15 годин, адже частини транспортної електричної мережі виявляються фактично знищеними.

У той же час він запевнив, що українська енергосистема повністю керована, і відключення, які зараз застосовуються, є керованими. Отже, термін «блекаут» застосовувати не коректно.

Пентагон оприлюднив, скільки коштів витратив на військову допомогу Україні

вівторок, 21 березень 2023, 2:00

З початку роботи чинної адміністрації президента США Джо Байдена обсяг військової допомоги Україні перевищив $33 млрд. Про це йдеться в заяві Вашингтону. . Як випливає з документу оборонного відомства, загалом Вашингтон надав Києву понад $33,2 млрд. ...

"Формула "можемо повторити" - це їхня смерть": В'ятрович розповів, що поховає режим Путіна

вівторок, 21 березень 2023, 1:00

Історик, народний депутат України, колишній голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає, що головна "мантра" росіян "можемо повторити" стане причиною смерті режиму російського диктатора Володимира Путіна і його самого, передають П...