Нардеп від "Голосу" пов'язав звільнення Холодницького зі справою "ПриватуБанку" і Єрмаком

Холодницький мав би працювати керівником САП до кінця листопада. А далі – виконувачем обов'язків до моменту призначення нового керівника.

Ярослав Юрчишин. Фото: РБК.

Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру хочуть перетворити на філіал Офісу президента. Про це сказав народний депутат від "Голос", перший заступник голови Комітету з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин, передають Патріоти України.

"Холодницького витиснули з САП. Більше місяця тому була позиція генеральної прокурорки Венедіктової, що САП не справляється зі своїми повноваженнями. Після того трапилось ще декілька словесних перепалок. І тоді вже Холодницький заявив – піде, коли закінчиться термін, або коли сам захоче. Напевно, знайшлись додаткові мотивації, щоб він захотів сам.

Ширяться чутки про працевлаштування в Офісі президента, активний рух у справі прослуховування в його кабінеті. Холодницький мав би працювати керівником САП до кінця листопада. А далі – виконувачем обов'язків до моменту призначення нового керівника. Ця посада дає найповніший доступ до справ НАБУ. Які становлять суттєвий інтерес для ОП і будь-якого очільника виконавчої влади. Особливо у таких чуттєвих справах, як "Привату".

Офіс генерального прокурора постійно намагається отримати доступ до цієї інформації. Спочатку пішов шляхом ініціювання звільнення Артема Ситника. А після того, як ці плани провалилися під тиском у першу чергу міжнародних партнерів – знайшли іншу ланку в ланцюзі. І натиснули на Холодницького.

Зараз активно, семимильними кроками намагаються створити комісію, яка має відібрати його наступника. І оскільки Офіс генпрокурора фактично примусили делегувати дуже непоганих представникі (Романа Куйбіду, Драго Коса, який працював в Антикорупційній ініціативі від ЄС), під Верховну Раду намагаються провести 100% лояльних до Офісу Венедіктової-Єрмака людей. І таким чином маючи свого антикорупційного прокурора, отримати доступ до матеріалів НАБУ. Щоб справу "Привату" злити.

Допускаємо - олігарх Коломойський має зв'язки в ОП. Йому для посилення захисту у міжнародних судах треба фактично дізнатися: а якими свідками, фактами вже володіє НАБУ. Через САП це зробити якнайлегше. НАБУ, ідучи на будь-які слідчі дії, потрібно отримати дозвіл прокурора і слідчого судді. Має звітувати процесуальному керівнику про перебіг справи. І тут можна у потрібний момент втрутитися і розвалити справу.

Наприклад, останній випадок з обвинуваченням щодо Бахматюка. Венедіктова, не дочекавшись апеляції у Вищому антикорупційному суді, доручила закрити справи проти нього. САП подала апеляцію. Якби на місці Холодницького була лояльна до Венедіктової, ОП людина, то справа Бахматюка вже би була закрита. А цього достатньо, щоб арештовані активи розморозити, продати і вивести. А коли справу знову поновлюють, це вже не дає можливості якісно відшкодувати нанесений державі збиток", - каже парламентарій.

САП і НАБУ діють, як незалежні органи, говорить Юрчишин. "Не зливають системно справи, як це робилося, коли слідство було у Генеральної прокуратури. Відкривають справи, як по представниках більшості так і опозиції. Вже рік працює Антикорупційний суд, є вироки з тюремними термінами. Є і виправдання, що цілком нормально. Динаміка буде все краща, якщо збережемо режим незалежності цих структур.

Якщо на антикорупційного прокурора поставлять Говду чи Татарова (заступник керівника ОП. - ред.), тоді отримаємо ще одну філію Офісу президента з усіма переслідуваннями політичних опонентів. Але наприклад не розслідуванням справи, яка стосується брата Єрмака", - резюмує нардеп.

Джерело: Gazeta.ua

Наслідки можуть бути страшні: Китай запідозрили в підготовці до Третьої світової із застосуванням біологічної зброї

понеділок, 10 травень 2021, 8:17

Китайських науковців запідозрили в підготовці до Третьої світової війни із застосуванням біологічної та генетичної зброї, враховуючи коронавіруси. Її вони нібито вели протягом останніх шести років. Як пише Daily Mail, про це йдеться документі, до якого...

Вирішив вразити виборців відразу усіма "талантами": Добкін заспівав замість Кобзона та варив перловку для харків'ян (фото)

понеділок, 10 травень 2021, 0:23

Колишній народний депутат Михайло Добкін, який є одним з претендентів на посаду мера Харкова, відзначився кількома витівками на День перемоги над нацизмом, 9 травня. Про це повідомляє RegioNews, передають Патріоти України. Одіозний політик, який відоми...