Нардепів, які втекли за кордон, притягнуть до відповідальності. Багатьох судитимуть за державну зраду, - міністр юстиції

Народних депутатів, які перебувають за кордоном, притягатимуть до відповідальності. Однак, є чіткий критерій визначення осіб, яких судитимуть саме за державну зраду. Передовсім, мова йде про співпрацю з країною-агресоркою, 24 каналу заявив міністр юстиції України Денис Малюська, передають Патріоти України.

За словами Малюськи, люди, які виїхали за межі України, діляться на два типи. «Ті, хто зрадили батьківщину і почали працювати на ворога. У такій ситуації йдеться про кримінальне провадження за державну зраду. Такі випадки є, усі про них чули», – сказав він.

Другий тип – це народні депутати, які виїхали за межі України, не повертаються, але не працюють на ворога. «Але цьому випадку відповідальність буде радше політичною, аніж кримінально. Безумовно, якщо не був порушено вимог закону про перетин державного кордону», – пояснив міністр юстиції.

Так, співпраця з окупантами є ключовим фактором у притягненні людини до відповідальності. «Критерій розмежування «злочинець» і «не злочинець» – це робота (або не робота) на ворога», – підсумував Малюська. До слова, Верховна Рада 3 травня ухвалила законопроєкт №7172-1 щодо заборони проросійських партій, «за» проголосували 330 депутатів.

Автори закону переконані, що заборона діяльності проросійських політичних партій, які здійснюють антиукраїнську діяльність або пропагують колабораціонізм, буде ефективним засобом захисту демократії в Україні і її незалежності та суверенітету. Президент підписав закон 14 травня. Також Верховна Рада пропонує застосовувати люстрацію до засновників та членів 11 політичних партій.

Віддав життя за Україну: Льотчик Олександр Бринжала пішов у бій проти 12 ворожих винищувачів

субота, 20 серпень 2022, 8:56

2 березня 2022 року у боях за мирне небо над Києвом загинув льотчик-винищувач 1 класу 40-ї бригади тактичної авіації Військово-повітряних сил Олександр Бринжала. Разом із товаришем та побратимом Володимиром вони вдвох протистояли в повітрі дюжині росій...

Ранок починається з "бавовни": У Севастополі прогримів вибух у районі штабу Чорноморського флоту окупантів (відео)

субота, 20 серпень 2022, 8:53

20 серпня приблизно о 08:17 ранку в районі штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі у тимчасово окупованому росіянами Криму пролунав вибух. Місцеві пабліки в соцмережах та підконтрольні ворогу ЗМІ пишуть про "сильний хлопок" і викладають відео та фо...