Нардепів, які втекли за кордон, притягнуть до відповідальності. Багатьох судитимуть за державну зраду, - міністр юстиції

Народних депутатів, які перебувають за кордоном, притягатимуть до відповідальності. Однак, є чіткий критерій визначення осіб, яких судитимуть саме за державну зраду. Передовсім, мова йде про співпрацю з країною-агресоркою, 24 каналу заявив міністр юстиції України Денис Малюська, передають Патріоти України.

За словами Малюськи, люди, які виїхали за межі України, діляться на два типи. «Ті, хто зрадили батьківщину і почали працювати на ворога. У такій ситуації йдеться про кримінальне провадження за державну зраду. Такі випадки є, усі про них чули», – сказав він.

Другий тип – це народні депутати, які виїхали за межі України, не повертаються, але не працюють на ворога. «Але цьому випадку відповідальність буде радше політичною, аніж кримінально. Безумовно, якщо не був порушено вимог закону про перетин державного кордону», – пояснив міністр юстиції.

Так, співпраця з окупантами є ключовим фактором у притягненні людини до відповідальності. «Критерій розмежування «злочинець» і «не злочинець» – це робота (або не робота) на ворога», – підсумував Малюська. До слова, Верховна Рада 3 травня ухвалила законопроєкт №7172-1 щодо заборони проросійських партій, «за» проголосували 330 депутатів.

Автори закону переконані, що заборона діяльності проросійських політичних партій, які здійснюють антиукраїнську діяльність або пропагують колабораціонізм, буде ефективним засобом захисту демократії в Україні і її незалежності та суверенітету. Президент підписав закон 14 травня. Також Верховна Рада пропонує застосовувати люстрацію до засновників та членів 11 політичних партій.

У розхід: Солдатів КНДР кинули до російських десантників і морпіхів, вони вже воюють, - Сеул

четвер, 21 листопад 2024, 16:45

Військових Північної Кореї приєднали до російських десантників та морпіхів. Частина з них вже воює у Курській області, передають Патріоти України. Національна розвідувальна служба Південної Кореї заявила, що північнокорейських солдатів перекинули до Ку...

"Небезпека для цивільних": Правозахисники Amnesty International обурилися через рішення Байдена щодо зброї для України

четвер, 21 листопад 2024, 15:48

У четвер, 21 листопада, коли Росія вперше атакувала Україну міжконтинентальною балістичною ракетою, представник міжнародної правозахисної організації Amnesty International закликав адміністрацію президента США Джо Байдена переглянути рішення надати Укр...