"Наш сук*н син": Буданов розповів про роль у стримуванні Білорусі від повноцінної участі у війни проти України нардепа Шевченка, якого вигнали з фракції "Слуга народу"

Народний депутат Євгеній Шевченко таємно вів переговори із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Його попросили про це спецслужби, сказав начальник Головного управління Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв'ю для програми "Різні люди".

Він додав, що відсутність обстрілів з території Білорусі – це "результат комплексних дій" різних українських сил.

"Лукашенко – подобається він нам чи ні, не ідіот. І повторення ситуації, яка сталася 24 лютого 2022 року, він сам – перший, хто хоче не допустити. Насправді і тоді його думку не особливо враховували, але він зробив висновки, як я бачу, як всі ми бачимо", – сказав керівник ГУР.

Комунікація з Лукашенком велась різними каналами.

"Ми задіювали всі наші можливі шляхи комунікації, всі змоги, які в нас були. Навіть задіювали народного депутата одного – це теж правда. Заради того, щоб не допустити втягування Білорусі в цю війну. І коли відбулося витіснення і втеча російської армії – не допустити повторних спроб заходу з території Білорусі в Україну або спроб нанесення ударів. Як показав час, станом на зараз цього вдалося досягти", – розповів Буданов.

Нардепа Шевченка два роки тому виключили з фракції "Слуга народу" за прояви симпатії до Лукашенка.

"Він є ефективним у цьому процесі. Пан Шевченко доволі давно допомагає нам, давайте так це назвемо. І жодного разу не відмовляв, коли ми зверталися з певними проханнями до нього", – пояснив глава розвідки.

"Усе рухається вперед": Халюк Байрактар розповів, коли буде збудовано завод з виробництва Bayraktar в Україні

вівторок, 3 жовтень 2023, 3:25

Будівництво заводу Bayraktar в Україні, як очікується, завершиться через 1,5 року. Загалом в проєкт планують інвестувати приблизно 100 млн доларів. Про це директор компанії Халюк Байрактар розповів в інтерв’ю "Радіо Свобода". За його словами, між Туреч...

"Відволікти Захід від України": Кремль може атакувати НАТО з несподіваного боку

вівторок, 3 жовтень 2023, 0:30

Оскільки Російська Федерація зазнає невдач в Україні, безпосередня загроза членам НАТО, таким як Польща і країни Балтії, може бути дещо пом'якшена. Ймовірно, новою точкою докладання дестабілізуючих зусиль Москви стануть Балкани. Саме на Балканах розташ...