У Європі поновилися дискусії щодо відправки військ або бійців приватних військових компаній в Україну. Про це у понеділок, 25 листопада, пише Le Monde з посиланням на обізнані джерела, передають Патріоти України.
Повідомляється, що дебати з цього питання «по суті засекречені», але дійсно відновлені у зв’язку з перспективою можливої відмови США підтримки України після того, як новообраний президент США Дональд Трамп вступить на посаду 20 січня 2025 року.
За даними видання, сценарій відправки західних військ в Україну «не похований» і навіть в останні тижні «зміцнів». Зокрема, завдяки візиту до Франції прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, пише Le Monde.
«Між Великою Британією та Францією тривають обговорення щодо співробітництва в галузі оборони, зокрема, з метою створення основної групи союзників у Європі, орієнтованої на Україну та ширшу європейську безпеку», — цитує видання цитує видання співрозмовника з військової сфери у Великій Британії.
Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що питання про відправлення західних військ в Україну «законним чином» постане, якщо Росія прорве українські лінії фронту, і Україна звернеться з таким проханням.
«Наша мета — не дати Росії перемогти та повернути стійкий мир. Це мир, який дозволить Україні повністю відновити свою територіальну цілісність, суверенітет і міжнародне право, яке гарантуватиме всім українцям безпеку», — заявляв президент Франції.
Україна не приречена на поразку у війну, переконаний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, американський генерал Крістофер Каволі, передають Патріоти України. Пряма мова Каволі на питання, чи приречені українці на поразку: "Ні. У вій...
Європа розглядає використання систем управління і контролю, а також літаків раннього попередження для забезпечення потенційної мирної угоди в Україні. Про це пише The Financial Times, вказуючи, що НАТО може зіграти ключову роль у сприянні потенційній є...