"НАТО прагнуло кращих відносин з РФ впродовж десятиліть. Це Росія відмовилася від цієї спроби побудови більшої довіри і більшого партнерства", - Столтенберг

Росія сама винна, що відносини з нею опустилися до найнижчого рівня з часу завершення "холодної війни". Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав на брифінгу у Мадриді під час саміту за участі голів держав та урядів країн-членів Альянсу, передають Патріоти України.

"НАТО прагнуло кращих відносин з Росією впродовж десятиліть. Ми створили Раду НАТО-Росія. Ми погодили Основоположний акт НАТО-Росія. Ми запросили Росію брати участь у багатьох різних заходах", - сказав Столтенберг.

Він нагадав, що у попередній Стратегічній концепції НАТО від 2010 року Росія вважалася стратегічним партнером. "Це Росія відмовилася від цієї спроби побудови більшої довіри і більшого партнерства і від спільної ближчої співпраці", - зазначив він.

У цьому зв'язку, як сказав Столтенберг, Росія здійснила це, дотримуючись однієї і тієї ж форми поведінки: застосування військової сили проти Грузії у 2008 році, анексії Криму і застосування сили на сході України з 2014 року. "Війна не почалася у лютому 2022 року. Війна почалася в Україні у 2014 році. Те, що ми побачили цього року, це загострення війни, яка вже велася довгий час. І це робить для нас неможливим мати такого партнерства, заради якого ми так довго працювали. Наші відносини з Росією перебувають на найнижчому рівні з часу завершення "холодної війни", але немає сумніву, що Росія є відповідальною за це", - наголосив Столтенберг.

Він сказав, що Альянс не може бути наївним, коли Росія застосовує силу, а президент РФ Володимир Путін намагається створити свого роду "сфери впливу", аби контролювати сусідні країни і їхні дії.

США розглядатимуть ядерний удар по Україні як напад на НАТО - представник Сенату

п’ятниця, 30 вересень 2022, 17:45

Якщо Росія продовжить погрози на адресу України та застосує ядерну зброю, США сприймуть це як напад на НАТО. Про це американський сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем заявив на засіданні Судового комітету США, пише Dikgazete. Засідання коміт...

"Без зволікань": Зеленський закликав ВРУ ухвалити закон про націоналізацію всіх активів РФ

п’ятниця, 30 вересень 2022, 17:40

Президент України Володимир Зеленський закликав український парламент без зволікань прийняти закон про націоналізацію російських активів. Про це йшлося в його відеозверненні. Так, Зеленський повідомив, що сьогодні Рада національної безпеки і оборони Ук...