
Національна гвардія України незабаром повністю перейде на використання нових українських гвинтівок UAR-15 і відмовиться від радянських автоматів Калашникова. Про це заявили в прес-службі Нацгвардії, зазначають Патріоти України.
"Загони спеціального призначення замість автоматів Калашникова радянського виробництва використовують сучасні гвинтівки (UAR-15) калібру 5,56. Снайпери замість застарілих СВД (снайперських гвинтівок Драгунова) використовують снайперські гвинтівки (UAR-10) українського виробництва", - йдеться в повідомленні.
У Нацгвардії також зазначили, що радянський ручний протитанковий гранатомет РПГ-7 вже замінили на американський PSRL-1 (РПГ-1). Нацгвардія використовує протитанкові ракетні комплекси виробництва конструкторського бюро "Луч" - "Стугна" і "Корсар".
На озброєнні Нацгвардії також є броньована техніка-БТР-3 і БТР-4 українського виробництва.
Зазначимо, що автомат Калашникова є найпоширенішою в світі стрілецькою зброєю і знаходяться на озброєнні більше 50 країн світу. У радянській армії дані автомати з'явилися в 1949 році. Розробив цю зброю конструктор Михайло Калашников в 1947 році.
У Росії навесні 2026 року потік охочих підписати контракт із Міноборони скоротився приблизно на третину порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться у матеріалі «Верстки», передають Патріоти України. За даними видання, у квітні 2026 р...
Державна служба з етнополітики та свободи совісті 24 червня розпочне вивчення можливих зв’язків Почаївської Свято-Успенської лаври з іноземною релігійною організацією, діяльність якої заборонена в Україні, передають Патріоти України з посиланням на сай...