"Нація налаштована рішуче": Ердоган пригрозив Греції через острови в Егейському морі

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що Туреччина не відмовлятиметься від своїх прав в Егейському морі, зокрема щодо озброєння островів. Таку заяву президент країни зробив у Twitter, передають Патріоти України.

"Туреччина не відмовиться від своїх прав у Егейському морі і не відмовлятиметься від використання своїх повноважень, які були надані міжнародними угодами про озброєння островів, коли це буде потрібно", — написав турецький лідер.

Напередодні в останній день військових навчань Ефес-2022, які проходили на турецькому узбережжі Егейського моря, Ердоган попередив владу Греції, що потрібна демілітаризація островів. Він уточнив, що "не жартує" і що таке попередження слід серйозно розглянути політичному керівництву.

У Туреччині вважають, що Греція посилює свою військову присутність на островах, порушуючи тим самим міжнародні договори, які гарантують їхню демілітаризацію.

За словами Ердогана, на острови в Егейському морі поширюється невоєнний статус. "Я не жартую, я говорю серйозно. Ця нація налаштована рішуче. Ми попереджаємо Грецію забути про свої мрії, заяви та дії, про які доведеться згодом жалкувати, як це вже було 100 років тому", — заявив глава турецької держави. Уточнимо, що сто років тому Туреччина завдала воєнної поразки Греції у трирічній війні.

Територіальні суперечки Греції та Туреччини

Греція, як і Туреччина, перебувають у НАТО. Разом з тим вони мають цілу низку територіальних суперечок — починаючи з Північного Кіпру і закінчуючи розвідкою корисних копалин у східному Середземномор'ї, і належністю островів у Егейському морі.

Країни тричі були на межі воєнного конфлікту у другій половині минулого століття. Востаннє ескалація у взаєминах відбулася 1996-го через суперечки про належність безлюдного острівця у східній частині Егейського моря. Віднедавна Анкара ставить під сумнів суверенітет Греції щодо великих населених островів: Родос, Кос і Лесбос відповідають опису "мілітаризованих" островів.

У Кремлі знов хочуть "мирного компромісу"?: "ДНР" і "ЛНР" "входять" до складу РФ у межах 2014 року. Щодо кордонів "приєднання" Херсонської та Запорізької областей "радимося з людьми", - Пєсков

понеділок, 3 жовтень 2022, 14:05

Схоже нові поразки на сході та півдні України разом з провалом ядерного шантажу обернули "тріумф волі" московського фюрера на паніку, з бажанням утримати хоть щось з завоювань. Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що "ДНР" і "ЛНР" входя...

"Випарувалися": У Росії у розпал війни зникли 1,5 млн комплектів військової форми

понеділок, 3 жовтень 2022, 14:00

У Забайкаллі з початком мобілізації, про яку оголосив президент РФ Володимир Путін, не дорахувалися 1,5 млн комплектів військової форми. Про це повідомив генерал-лейтенант та депутат Держдуми Андрій Гурулєв у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти...