Потрібно розуміти, що в нас не те що багато людей ховається десь від війни, коли говорять про аудит. Тут потрібно говорити про підходи, які ми маємо використовувати зараз, щоб тих людей, які вже є в Збройних силах, перенаправляти на правильні посади і на місця, де вони більш потрібні. Про це сказав народний депутат Роман Костенко, передають Патріоти України.
Він навів приклади, як це відбувається. Так, у нас є бази зберігання озброєння, де у мирний час штат налічував 150 людей. “А по війні є такий план: вони мають розгорнутись там до 1,5 тисячі. І командири, які є, їх розгорнули. Питання, чи вони там потрібні — це вже до Генерального штабу”, — пояснив Костенко.
Далі йдуть авіаційні частини. В однієї може бути 10 літаків, і в неї забезпечено 10 літаків. Але під час війни, ще за старими радянськими нормами, вона має розгорнутись приблизно до 100 літаків. “Цих літаків немає, але забезпечення набирається, і воно там служить”, — наголосив нардеп.
Якщо ми візьмемо звичайну піхотну бригаду, в нас там 4000 людей. В цій бригаді воює тільки три батальйони, в яких по 500 у кожному, це 1,5 тисячі. Із батальйону 250 із 500 — це ослуговування. “Отже, ми маємо, що з бригади на 4000 людей 750 мають воювати. Десь когось немає, хтось поранений і з бригади залишається 500-700 людей. Коли ці люди поранені або вибувають, кажуть: “Все, бригада стала небоєздатною”. При цьому в бригаді залишаються 3000 людей, які знаходяться на своїх посадах”, — зазначив він.
Тому, на думку Костенка, потрібно робити реструктуризацію, щоб у нас не було тисячі тилових частин, які просто буцімто щось забезпечують. “Я вважаю, саме той час, коли ми маємо з зрозуміти, скільки нам потрібно в забезпеченні, скільки нам потрібно в піхоті, скільки нам потрібно на інших напрямках, тому що зараз дуже великий дисбаланс між тиловими частинами і частинами, які воюють на передньому краю”, — підсумував він.
Президент Володимир Зеленський під час відвідування виставки в Українському домі в Давосі на полях Всесвітнього економічного форуму повідомив, що наразі змін у надходженні допомоги від США до України немає, передають Патріоти України. Відповідаючи на з...
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вказують на те, що нове розгортання північнокорейських військових збереже теперішні темпи піхотних атак у Курській області, проте нові угрупування солдатів КНДР зазнаватимуть не менших втрат, які можуть сягнути ...