Навіщо потрібен аудит ЗСУ, - нардеп Костенко

Потрібно розуміти, що в нас не те що багато людей ховається десь від війни, коли говорять про аудит. Тут потрібно говорити про підходи, які ми маємо використовувати зараз, щоб тих людей, які вже є в Збройних силах, перенаправляти на правильні посади і на місця, де вони більш потрібні. Про це сказав народний депутат Роман Костенко, передають Патріоти України.

Потрібно робити реструктуризацію

Він навів приклади, як це відбувається. Так, у нас є бази зберігання озброєння, де у мирний час штат налічував 150 людей. “А по війні є такий план: вони мають розгорнутись там до 1,5 тисячі. І командири, які є, їх розгорнули. Питання, чи вони там потрібні — це вже до Генерального штабу”, — пояснив Костенко.

Далі йдуть авіаційні частини. В однієї може бути 10 літаків, і в неї забезпечено 10 літаків. Але під час війни, ще за старими радянськими нормами, вона має розгорнутись приблизно до 100 літаків. “Цих літаків немає, але забезпечення набирається, і воно там служить”, — наголосив нардеп.

Якщо ми візьмемо звичайну піхотну бригаду, в нас там 4000 людей. В цій бригаді воює тільки три батальйони, в яких по 500 у кожному, це 1,5 тисячі. Із батальйону 250 із 500 — це ослуговування. “Отже, ми маємо, що з бригади на 4000 людей 750 мають воювати. Десь когось немає, хтось поранений і з бригади залишається 500-700 людей. Коли ці люди поранені або вибувають, кажуть: “Все, бригада стала небоєздатною”. При цьому в бригаді залишаються 3000 людей, які знаходяться на своїх посадах”, — зазначив він.

Тому, на думку Костенка, потрібно робити реструктуризацію, щоб у нас не було тисячі тилових частин, які просто буцімто щось забезпечують. “Я вважаю, саме той час, коли ми маємо з зрозуміти, скільки нам потрібно в забезпеченні, скільки нам потрібно в піхоті, скільки нам потрібно на інших напрямках, тому що зараз дуже великий дисбаланс між тиловими частинами і частинами, які воюють на передньому краю”, — підсумував він.

Росія планує зірвати Глобальний саміт миру в Швейцарії – Зеленський

середа, 24 квітень 2024, 19:55

Росія має конкретний план для зриву Глобального саміту миру, який має відбутися у Швейцарії. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками держав-партнерів і міжнародних організацій, які працюють в Україні, передають Па...

Виконував завдання росіян: Харківський підприємець проведе п'ять років у тюрмі (фото)

середа, 24 квітень 2024, 19:14

Орджонікідзевський районний суд Харкова виніс вирок 44-річному приватному підприємцю з Харкова, який співпрацював із російськими окупантами. Чоловіка визнали винним і призначили йому покарання у вигляді п'яти років і шести місяців тюрми. У суді чоловік...