Навіть якщо Путін оголосить капітуляцію, санкції проти РФ скасувати вже неможливо. Росія вихаркуватиме війну в Україні ще три-чотири покоління, - експерт

Санкції, введені проти Росії на тлі повномасштабного військового вторгнення РФ на територію незалежної України не будуть скасовані навіть у разі повної капітуляції Путіна. Про це виданню "НВ" розповів підприємець, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар, передають Патріоти України.

"Російська економіка перебуває під впливом санкцій, які проявляться не зараз. Не варто думати, що Путін оголосить капітуляцію або мир, і санкції буде легко прибрати. Багато санкцій дуже довгострокові, на ціле покоління, їх просто так зняти неможливо", - зазначив експерт.

Пекар також підкреслив, що місце Росії на енергетичному ринку активно посідають інші країни."Є ще такий момент, як відхід Росії з великих ринків нафти та газу, і є дуже багато країн, які радісно туди заходять і вже ніколи це місце Росії не віддадуть. Не зможе Росія прийти та сказати: ми закінчили війну, віддайте нашу частину ринку, яку ви зайняли, поки нас не було", - заявив Пекар.

Експерт також підкреслив, що відмова від російської нафти відріже РФ дорогу назад. "Я вже не кажу про те, що нафта є однією з важливих причин цієї війни, саме нафта накачала грошима російський авторитаризм... Нафта постійно виробляє авторитаризм, авторитаризм виробляє війну. Викопне паливо призводить до екологічних криз і можливих змін клімату. Тобто все це: нафта, російське вторгнення, зміна клімату — частини одного великого процесу. І світ, відмовляючись від викопного палива, бореться з цими наслідками комплексно, очевидно, дороги назад не буде", - зазначив експерт.

Крім того, відмова країн від російських енергоресурсів може перетворити Росію на регіональну країну, а наслідки вторгнення в Україну відчуватимуть на собі ще три-чотири покоління росіян.

"Якщо світ буде менше залежати від викопного палива, Росія просто повернеться туди, де була 500 років тому. Це буде така порівняно невелика регіональна країна, яка має якусь амбіцію, але нічого не має для того, щоб її підтримувати. І це відповідає інтересам України — вони полягають не в тому, щоб вигнати останніх російських солдатів зі своєї території, а в тому, щоб Росія ніколи більше не становила загрозу для України", - заявив експерт.

Пекар також зазначив, що найбільше санкцій проти Росії ввів сам президент країни-окупанта Володимир Путін. "Серед усіх світових лідерів найбільше санкцій на російську економіку наклав не Джо Байден і не Олаф Шольц, і не Борис Джонсон, не Емманюель Макрон і не Володимир Зеленський навіть, а Володимир Путін. Це ті втрати, яких російська економіка зазнає від повної перебудови на військові рейки, відмови від сучасних економічних моделей і занурення в якийсь абсолютний сталінізм", - зазначив експерт.

Пекар підкреслив, що Росія сама на себе накладає санкції. "Вона, по суті, сама на себе накладає ембарго, відмовляючись від торгівлі з певними країнами за якісь їхні справжні або вигадані провини... ніхто зі світових лідерів не зробив для падіння російської економіки стільки, скільки зробив Володимир Путін. Я думаю, що російський народ буде вихаркувати це ще три або чотири покоління, можливо, ціле століття", - зазначив експерт.

Українці діяли дуже успішно: Пентагон озвучив причину відступу росіян зі Зміїного

субота, 2 липень 2022, 5:36

Взяття Зміїного під контроль ЗСУ значно полегшує захист Одеси, а також можливість відкривати морські шляхи без контролю Росії. Міністерство оборони Сполучених Штатів підтвердило відступ росіян із острова Зміїний і не вважає це "жестом доброї волі". ....

"Кому не подобається - той агент укрів і Держдепу": Марґаріта Сімоньян почала виправдовувати обмін "азовців"

субота, 2 липень 2022, 0:32

"Марґаріта Сімоньян рвонула виправдовувати обмін азовців - "Верховному видніше" і взагалі ніхто не обіцяв, що не мінятимуть. А кому не подобається - той агент укрів і Держдепу та розламує суспільство Росії, цілеспрямовано і свідомо", - пише політтехнол...