Навіть їздив у Москву до Кирила: Один із митрополитів Харківської області співпрацює з окупантами

Митрополит Ізюмський та Куп'янський Єлисей відмовився виконувати рішення Собору Української православної церкви Московського патріархату, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні. Про це він заявив у коментарі, наданому одному із пропагандистських російських каналів, повідомляють Патріоти України із посиланням на Харківський антикорупційний центр.
У документі сказано, що собор "засуджує війну як порушення Божої заповіді "Не вбивай!" та висловлює співчуття всім, хто постраждав у війні”. Собор звернувся до влади України та влади Російської Федерації з проханням продовжувати переговорний процес та "пошук сильного та розумного слова, яке змогло б зупинити кровопролиття". Також собор висловив "незгоду з позицією патріарха московського та всієї Русі Кирила щодо війни в Україні".
"Собор прийняв відповідні доповнення та зміни до Статуту про управління Української православної церкви, що свідчать про повну самостійність та незалежність Української православної церкви", - йдеться у тексті постанови.

Священик УПЦ МП Андрій Пінчук заявив, що зі статуту УПЦ МП прибрано все, що пов'язує УПЦ із МП. "Незважаючи на величезний тиск промосковських сил, УПЦ заявила про свою незалежність. Варення мира відбуватиметься у Києві. Поминання патріарха Кирила у церквах УПЦ припиняється", - написав він.

За даними ХАЦ, митрополит Ізюмський і Куп'янський Єлисей заявив, що не виконуватиме рішення собору і що нібито має на це дозвіл митрополита Київського і всієї України Онуфрія. “Те рішення, яке було ухвалено у Києві 27 травня, де відбувся помісний собор, я не підтримав. Я не хочу порушувати вікової єдності з патріархом Московським і всієї Русі і як правлячий архієрей Ізюмської єпархії прийняв рішення, і на це у мене є благословення Онуфрія, самостійно приймати рішення в межах своєї єпархії. Я ухвалив рішення: ми залишаємось у статуті, який діяв до 27 травня. Ми згадуємо патріарха і молимося за нього", - сказав Єлисей.

При цьому митрополит Ізюмський та Куп'янський заявив, що нещодавно зустрічався з патріархом – швидше за все, він їздив до Москви. "Варто зазначити, що територію Ізюмської та Куп'янської єпархії зараз окуповано. Митрополит Єлісей ніяк не засудив повномасштабне вторгнення на територію України, незважаючи на те, що частина храмів єпархії була пошкоджена внаслідок обстрілу", - повідомили у ХАЦ.

Крім того, антикорупційники з'ясували, що священики єпархії вже беруть участь у заходах, які проводяться окупантами.

Після відходу Путіна Кадирову доведеться тікати або створювати Північно-Кавказький емірат, - Орєшкін

четвер, 2 лютий 2023, 9:54

Протягом останніх місяців у кремлівських вежах посилилася боротьба за вплив, який зі змінним успіхом намагалися ділити між собою наближені до Путіна. Після того, як "кухаря Путіна" Євгенія Пригожина стали відсувати від справ, менш помітним на публіці с...

На батьківщині їм загрожує смертна кара: Парі військових-добровольців з Білорусі відмовили у прийнятті документів на проживання в Україні

четвер, 2 лютий 2023, 9:43

Колишнім добровольцям із полку Кастуся Калиновського, Олексію "Вужу" Лазарєву та його дружині Вероніці Янович, відмовили в оформленні документів для постійного проживання в Україні. передають Патріоти України. Як "Вуж" розповів в Twitter, він намагався...