Навіть затятіші друзі Москви в Америці відвертаються від кривавої недоімперії: Кіссінджер змінив свою позицію щодо членства України в НАТО

Колишній державний секретар США Генрі Кіссінджер на Всесвітньому економічному форумі в Давосі підтримав вступ України до НАТО. Раніше він був противником членства України в Альянсі.

"До цієї війни я був проти членства України в НАТО, бо побоювався, що це розпочне саме той процес, який ми бачимо зараз. Тепер, коли процес вийшов на такий рівень, ідея нейтральної України в таких умовах уже не має сенсу", - заявив у своєму виступі 99-річний політик.

наголосив, що приєднання України до НАТО було б доречним після того, як настане мир.

При цьому колишній посадовець заявив, що необхідно уникнути ліквідації Росії як самостійної держави.

"Знищення РФ як держави, яка може реалізовувати власну політику, відкриє величезну територію, що охоплює 11 часових поясів, для внутрішніх конфліктів та зовнішнього втручання в той момент, коли там зберігається понад 15 тис. одиниць ядерної зброї", - сказав він.

Що цьому передувало:

  • У липні Генрі Кіссінджер закликав під час можливих майбутніх переговорів з Москвою не поступатися територіями України, захопленими під час російського вторгнення.
  • Однак ще у травні колишній держсекретар США, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, заявив, що Україна має віддати частину своєї території Росії, щоб покласти край війні.

Україна отримала можливість гарантувати звільнення ЗАЕС - Зеленський

четвер, 28 вересень 2023, 23:41

Україна увійшла до складу Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Це дозволить впливати на рішення, які обов’язкові для виконання усіх членів цієї організації. Про це повідомив у традиційному вечірньому зверненні у четвер, 28 ...

Міноборони Білорусі звинувачує польський військовий вертоліт у вторгненні на територію країни, у Польщі відреагували

четвер, 28 вересень 2023, 23:15

У Міноборони Білорусі заявили, що 28 вересня о 15:02 засобами радіолокаційного виявлення ВПС та військ ППО було зафіксовано наближення повітряного судна Польщі до білоруського кордону. Про це повідомляє видання Zerkalo, передають Патріоти України. За і...