Китайські державні нафтопереробні компанії уникають нових контрактів про поставку нафти з РФ. Вони ще виконують чинні нафтові контракти, але не поспішають підписувати нові, незважаючи на знижки. Керівники підприємств прислухалися до заклику Пекіна до обережності через посилення західних санкцій проти Росії через її війну проти України. Про це повідомили Reuters шість джерел, передають Патріоти України.
Державна компанія Sinopec, яка є найбільшою нафтопереробною компанією в Азії, CNOOC, PetroChina і Sinochem не планують купувати російську нафту вже з травня.
Китайські держкомпанії не хочуть, щоб їх розглядали як відкриту підтримку Москви, купуючи додаткові обсяги нафти. Про це заявили два джерела видання після того, як Вашингтон заборонив російську нафту минулого місяця, а ЄС ввів санкції щодо найбільшого російського експортера "Роснефти" і "Газпром нафта".
"Компанії проявляють обережність, оскільки їх дії можуть бути розцінені як дії уряду Китаю, і жодне з них не хоче, щоб його виділяли як покупця російської нафти", - сказало одне з джерел.
Китай - найбільший у світі імпортер нафти і найбільший покупець російської нафти в обсязі 1,6 млн барелів на добу.
Джерела Reuters очікують, що китайські держкомпанії дотримуватимуться дострокових та існуючих контрактів на поставку російської нафти, але уникатимуть нових угод. Торговельний підрозділ Sinopec і провідний покупець російської нафти Unipec останніми тижнями на регулярних внутрішніх нарадах попереджав команди про ризики роботи з російською нафтою.
"Ідея і тон зрозумілі - контроль ризиків і дотримання вимог важливіше прибутку. Хоча російська нафта продається з величезними знижками, є багато проблем, таких як страхування відвантаження і проблеми з платежами", - сказало одне із джерел виданню.
Інше джерело, яке володіє нафтопереробним заводом, зазначило, що його завод отримав вказівку від Unipec знайти заміну для підтримки нормальної роботи. "Крім поставок, які прибули в березні і повинні прибути у квітні, російської нафти більше не буде", - повідомило джерело.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...