Названо перший жорсткий тест для Зеленського після інавгурації

Новообраний президент Володимир Зеленський відразу себе дискредитує, якщо скористається окружним адмінсудудом міста Києва для проведення дострокових виборів. Про це у Facebook написав юрист Михайло Жернаков, повідомляють Патріоти України.

"Інавгурація нового президента відбудеться 20 травня. А значить, час для розпуску парламенту буде.

А тепер найцікавіше: якою саме юридичною підставою для дострокового припинення повноважень парламенту скористається президент Зеленський?

Найбільш імовірний сценарій, що зараз обговорюється - це рішення Окружного адмінсуду міста Києва, який має визнати, що коаліції немає, причому вже давно.

І якщо дійсно буде так, то це дуже сумно, з двох причин.

Перша - дуже не хотілося б, щоб новий президент в одному з найперших і найважливіших своїх рішень спирався на рішення абсолютно дискредитованого суду, відомого своєю здатністю казати на чорне біле. Легітимність такого рішення буде під великим питанням.

Те саме стосується й нового парламенту. Не хочеться, щоб життя нового скликання найвищого представницького органу в Україні починалося з рішення суддів, які забороняли Майдан і зобов'язали беркут його розігнати.

Друга причина - це гарантії особистої недоторканності, які судді в обмін на своє рішення виторговуватимуть (а можливо, вже виторгували) у членів команди президента. Вони прекрасно знають ціну питання дострокових виборів. І гарантії залишення на посаді - це найменше, що вони могли за це рішення "попросити".

З таких "невеликих" компромісів починається велика біда

Це може виглядати як невеликий компроміс. Але з таких "невеликих" компромісів починається велика біда.

Судді ОАСК - це уособлення всіх хвороб і вад судової системи України. І саме з них команда новообраного президента має починати її лікування. Якщо ж буде вибраний сценарій розпуску парламенту через цей суд і залишення його суддів на посадах, це означатиме, що здоров'я судової системи для команди Зе - далеко не пріоритет. А компроміси зі злом - практика, якою вони готові йти для досягнення своїх політичних цілей.

Це буде один із перших справжніх тестів для нової команди, де потрібно буде не говорити чи писати, а діяти. І великою мірою це буде призма, через яку на його політичну силу і її справжні цінності дивитимуться виборці. Сподіваюся, в команді обраного президента це усвідомлюють", - пише експерт.

Хіти тижня. "Голос" не для них: Найєму, Лещенку і Заліщук нічого не світить у новій партії Вакарчука

понеділок, 27 травень 2019, 2:00

У списку партії Святослава Вакарчука на парламентських виборах не буде діючих народних депутатів. Лідер гурту «Океан Ельзи» і новоствореної партії «Голос» Святослав Вакарчук розповів, хто точно не зможе опинитися в його партійному списку на майбутніх п...

Хіти тижня. Тверезі та без зброї: З'ясувалися нові деталі потрапляння в полон на Донбасі українських бійців

неділя, 26 травень 2019, 23:30

За попередньою інформацією, в результаті помилки в орієнтуванні, автомобіль з військовослужбовцями перетнув лінію бойового зіткнення в районі Новотроїцького та потрапив на тимчасово окуповану територію. У 53-й окремій механізованій бригаді пояснили обс...