Названо перший жорсткий тест для Зеленського після інавгурації

Новообраний президент Володимир Зеленський відразу себе дискредитує, якщо скористається окружним адмінсудудом міста Києва для проведення дострокових виборів. Про це у Facebook написав юрист Михайло Жернаков, повідомляють Патріоти України.

"Інавгурація нового президента відбудеться 20 травня. А значить, час для розпуску парламенту буде.

А тепер найцікавіше: якою саме юридичною підставою для дострокового припинення повноважень парламенту скористається президент Зеленський?

Найбільш імовірний сценарій, що зараз обговорюється - це рішення Окружного адмінсуду міста Києва, який має визнати, що коаліції немає, причому вже давно.

І якщо дійсно буде так, то це дуже сумно, з двох причин.

Перша - дуже не хотілося б, щоб новий президент в одному з найперших і найважливіших своїх рішень спирався на рішення абсолютно дискредитованого суду, відомого своєю здатністю казати на чорне біле. Легітимність такого рішення буде під великим питанням.

Те саме стосується й нового парламенту. Не хочеться, щоб життя нового скликання найвищого представницького органу в Україні починалося з рішення суддів, які забороняли Майдан і зобов'язали беркут його розігнати.

Друга причина - це гарантії особистої недоторканності, які судді в обмін на своє рішення виторговуватимуть (а можливо, вже виторгували) у членів команди президента. Вони прекрасно знають ціну питання дострокових виборів. І гарантії залишення на посаді - це найменше, що вони могли за це рішення "попросити".

З таких "невеликих" компромісів починається велика біда

Це може виглядати як невеликий компроміс. Але з таких "невеликих" компромісів починається велика біда.

Судді ОАСК - це уособлення всіх хвороб і вад судової системи України. І саме з них команда новообраного президента має починати її лікування. Якщо ж буде вибраний сценарій розпуску парламенту через цей суд і залишення його суддів на посадах, це означатиме, що здоров'я судової системи для команди Зе - далеко не пріоритет. А компроміси зі злом - практика, якою вони готові йти для досягнення своїх політичних цілей.

Це буде один із перших справжніх тестів для нової команди, де потрібно буде не говорити чи писати, а діяти. І великою мірою це буде призма, через яку на його політичну силу і її справжні цінності дивитимуться виборці. Сподіваюся, в команді обраного президента це усвідомлюють", - пише експерт.

Хіти тижня. "В ближайшее время Зеленский ощутит все "прелести" российского шантажа", - Яхно

неділя, 23 лютий 2020, 14:00

"Думаю, в ближайшее время он ощутит все "прелести" российского шантажа. Тактика украинской власти "сохранить Путину лицо" в расчёте на какие-то уступки в лучшем случае (о компромиссе изначально речь вообще не идёт) – ошибочна. И Зеленский, судя по всем...

Галузь підвищеної небезпеки у країні, що пережила Чорнобиль: Головою "Енергоатому" можуть призначити чергового "кварталівця" - Європа вже в шоці

неділя, 23 лютий 2020, 13:45

Кваліфікаційні вимоги до претендента уряд Гончарука знизив практично до "людини з вулиці", не зважаючи на протести ЄБРР. За словами співрозмовника агентства, в даний час таке зобов'язання закріплено наказом Міністерства енергетики та вугільної промисло...