Називав рідне місто "русским городом": Харківʼянина відправили за ґрати через любов до РФ

Суд визнав 39-річного харківʼянина винним у поширенні публічних закликів до зміни меж території та державного кордону України. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі, передають Патріоти України.

Прокурори у суді довели, що чоловік поширював на власній сторінці у забороненій в Україні соціальній мережі кремлівські наративи.

"Серед матеріалів: пропаганда відомих російських ведучих та матеріали про те, що "Україна — це частина РФ та Харків є російським містом". Харківʼянин у суді свою вину не визнав", — розповіли у прокуратурі.

Київський районний суд Харкова 21 вересня визнав прихильника "руського миру" винним за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України (публічні заклики до зміни меж території та державного кордону України) та призначив покарання — пʼять років позбавлення волі. Наразі триває строк на апеляційне оскарження.

Від Ордена Білого Орла відмовився і Віктор Ющенко

субота, 20 червень 2026, 21:24

Третій Президент України Віктор Ющенко вирішив повернути Орден Білого Орла на знак незгоди з рішенням Кароля Навроцького. Про це повідомила журналістка Ірина Ванникова, прессекретарка Ющенка за часів його президентської каденції, передають Патріоти Укр...

"Не для того Україна прийняла бій від Росії, щоб вже інші країни диктували кого нам шанувати": від ордена "Білого Орла" відмовився і Леонід Кучма

субота, 20 червень 2026, 21:19

Через рішення президента Польщі Кароля Навроцького позбавити президента України Володимира Зеленського польського ордена "Білого Орла" президент України 1994-2005 років Леонід Кучма вирішив відмовитися від цього ордена, яким був нагороджений ще 1997 року